Ocena kierowcy - Honda CR-V IV SUV Facelifting

pawel, 8 lat temu
Silnik 2.0 i-VTEC 155KM 114kW
Rok produkcji 2015
Honda CR-V IV SUV Facelifting 2.0 i-VTEC 155KM 114kW 2015-2018 - Oceń swoje auto
To moja pierwsza opinia na temat samochodu i gdyby nie to że dużo czytałem Waszych opinii to pewnie bym się nie "odwdzięczył" Jeżdżąc kilka lat Toyotą Verso 1,8 2011 manual, nadarzyła się okazja do zmiany samochodu. Nie było to łatwe ponieważ mój poprzedni samochód to niemal perfekcyjne auto a jak już zmieniać to na taki który będzie miał coś więcej. I tak po lekturze opinii, testów i jazd próbnych kupiłem CRV. Ma to czego nie miał mój poprzedni samochód czyli automatyczną skrzynię i AWD. Po przejechaniu ponad 1 tyś km mogę powiedzieć że to bardzo udane auto a tego co mi brakuje porównując poprzednie auto to brak 3 niezależnych foteli w 2 rzędzie siedzeń które można by było regulować, dostosowując przestrzeń bagażową do indywidualnych potrzeb (poprzednia wersja CRV chyba coś takiego miała). Tak więc nie mogę się zgodzić z częścią opinii i testów że to rodzinne auto. Akurat o tych mankamentach wiedziałem gdy kupował samochód więc nie mogę mieć do nikogo pretensji :-) Szukając samochodu testowałem RAV4, CX5 i Forestera. Wszystko w zbliżonej cenie i nawet znalazłem idealne auto które by miało silnik i skrzynie z CX5, zawieszenie z Forestera, wnętrze z CRV i obsługę gwarancyjną i znaczek Toyoty(sentyment po Verso) Dlaczego CRV? to jedyny samochód w klasie SUV który ma "klasyczny" automat. Może nie najszybszy jak CX5, może nie najbardziej ekonomiczny jak CVT Toyoty ale jak przyjdzie do naprawy to będzie mnie stać.
ładne brzmienie, wszystko super :-)
płynnie zmienia biegi, łopatki przy kierownicy jeśli potrzebujemy dynamicznie przyśpieszyć i zredukować bieg. Nie wiedzę minusów. Może jakbym dłużej pojeździł CX5 to miałbym porównanie do DSG
rewelacja
rewelacja
ok
Podobno że po faceliftingu lepiej jest wyciszony. Na pewno jest zdecydowanie cichszy przy 120-140 km/h w porównaniu do VERSO
i tutaj niespodzianka dla niedowiarków. na trasie Zakopane-Warszawa (110-120 km/h)+ 50 km po górach+50 po Warszawie spalanie wyniosło 8l (dokładnie 7,96l/100km) To bardzo przyzwoity wynik biorąc pod uwagę masę, wysokość i "klasycznego" automata. Przy 120 km/h obroty to ok 2,2 tyś/min.
Dokupiłem nawigację za 2 tyś i nie popełniajcie tego błędu. Navi z google maps jest o wiele lepsza. System connect to też porażka )brak aplikacji)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i-VTEC 155KM 114kW [l/100km]

8,3