Ocena kierowcy - Honda CR-V IV SUV Facelifting

mkp, 7 lat temu
Silnik 2.0 i-VTEC 155KM 114kW
Rok produkcji 2015
Honda CR-V IV SUV Facelifting 2.0 i-VTEC 155KM 114kW 2015-2018 - Oceń swoje auto
Inne
Honda to przede wszystkim niezawodność, poczucie spokoju że wszystko działa jak należy, precyzyjnie się prowadzi. Irytuje jednak zbyt mała jak dla mnie dynamika samochodu. Jeżeli więc potrzebujesz spokojnego samochodu dla rodziny to CR-V jest idealny z dużym bagażnikiem. Jeżeli chciałbyś choć trochę więcej wrażeń z jazdy to ten samochód nie jest dla Ciebie. Tylko dlatego nie kupiłbym go ponownie.
Jest tylko jedna wersja benzynowa i moim zdaniem jest za wolna. Katologowo 10 sekund do setki to jak na nowy samochód tej klasy za mało i samochód sprawia wrażenie ociężałego.
Działa bez zarzutów, płynnie. Duży atut tego samochodu.
Nie miałem żadnych problemów, samochód prowadzi się dobrze. Zawieszenie komfortowe.
Duża tylna szyba zapewnia jak dla mnie zapewnia wystarczającą widoczność. Z przodu bez problemu, siedzi się wysoko co pomaga.
Spalanie na poziomie 10-11 litrów w mieście nie jest rewelacyjne przy mojej dość spokojnej jeździe.
Nie miałem żadnych zastrzeżeń.
Samochód wygodny dla rodziny ale nie jest to limuzyna. W porównaniu do większego suva jakim wcześniej jeździłem Land Rover Discovery III jest to samochód po prostu mały. Przestrzeń w środku można porównać do osobowej Toyoty Avensis.
Nawet przy wysokich prędkościach samochód był dobrze wyciszony.
Spodziewałem się mimo wszystko mniejszego spalania benzyny. Koszt przeglądu a ASO z wymianą oleju i filtrów to ok. 800-900 zł. Usterek żadnych nie stwierdzono.
W mniejszej cenie można kupić tańsze suvy, jednak jakością często ustępujące Hondzie. Jednak drugi raz za podobną cenę ok. 130-140 tyś zł kupiłbym samochód używany sprawdzony dwuletni z dynamiczniejszym silnikiem.
Honda w ramach gwarancji 3 razy uaktualniała mi system multimedialny z uwagi na trzeszczący system głośnomówiący. Nie działał też czujnik deszczu po zakupie którego oprogramowanie się zawiesiło. Nie ma też Honda systemu dostępnego w Polsce Live Traffic Information pomimo takiej funkcji, co irytuje.
Brak.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i-VTEC 155KM 114kW [l/100km]