Ocena kierowcy - Honda CR-V IV SUV

Romano, 2 lata temu
Silnik 2.0 i-VTEC 155KM 114kW
Rok produkcji 2013
Honda CR-V IV SUV 2.0 i-VTEC 155KM 114kW 2012-2014 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Spodziewałem się bujającego się na zakrętach okrętu, a tu jedzie jak po szynach. Dobrze się prowadzi na autostradzie jak i na krętych drogach.
Karoseria : Przestrzeni wewnątrz nie brakuję nawet dla 5 osób. do tego bagażnik o poj. 589l.
Auto miało być tylko nudnym wozidłem dla starszego pana - w miarę niezawodnym i przestronnym. Okazało się być bardzo wygodne, dobrze wyciszone i świetnie się prowadzące na różnych drogach - od autostrady po drogę, na której skończył się asfalt (oczywiście nie mam na myśli jakiegoś ekstremalnego offroad'u). Znakomicie wozi całą rodzinę i bagaże (589l bagażnika). Przez ponad rok użytkowania nie zepsuło się nic więc ciężko mi narzekać.
Cichy i przyjemny, choć lubi wypić. Normalnie jeżdżąc ciężko zejść poniżej 10l/100. Do ideału mu brakuje nieco momentu w średnim zakresie obrotowym. Jak się go potraktuje jak każdą inną Hondę, to ciągnie jak trzeba :-)
Dobrze dobrane przełożenia, precyzyjna.
Zaskakuje - bardzo pozytywnie - zwłaszcza w dynamicznej jeździe autostradowej.
Fotel kierowcy i pasażera - duży i wygodny, tylna kanapa obszerna z dużą ilością miejsca na nogi. Na szerokość mieszczą się 3 osoby z tyłu. Podłoga praktycznie płaska (bez tunelu środkowego zabierającego pasażerom miejsce na nogi).
do 120 km/h jest bardzo cicho.
Ciężko to określić - uważam, że auto technicznie jest dopracowane, cenowo zyskuje na wartości każdego miesiąca.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i-VTEC 155KM 114kW [l/100km]

9,7