Ocena kierowcy - Honda CR-V V SUV

Kylo, 6 miesięcy temu
Silnik 1.5 VTEC TURBO 173KM 127kW
Rok produkcji 2019
Honda CR-V V SUV 1.5 VTEC TURBO 173KM 127kW 2018-2022 - Oceń swoje auto
Silnik : 1.5 daje radę jak na takie gabaryty, turbo robi swoje. Pytanie czy dotrwa do 300 tyś jak Avensis
Witam Kupiłem jako auto używane, sprowadzone ze Szwecji jak na 4 lata użytkowanie bardzo zadbane. Szukając samochodu wiedziałem, że nie będzie to nowy z salonu ale używany, zadbany, najlepiej po jedynym właścicielu. Patrząc na sylwetkę podobała mi się BMW X3 g01, brałem tez pod uwagę Tucsona II generacji. BMW odpadło po zapoznaniu się z opinią zużywania oleju aut z przebiegiem 50 tyś km. Został Tucson i CRV. Jak dla mnie, przednie światła Hyundaia są przekombinowane, cała reszta bardzo ładna. Wybór padł na Hondę również dlatego, że ma opinie bezawaryjnej i w V generacji sporo się zmieniło zwłaszcza w silniku i trakcji. Tył CR V nie poraża pięknem ale jak już wspomniałem, nie kierowałem się tylko względami estetycznymi ale głownie tym, aby nie stać w serwisie czy warsztacie. Muszę zaznaczyć, ze to pierwszy mój SUV, jest mega przestronny, wygodny, trochę plastikowy ale plastik wygląda jak imitacja skóry czy innych szlachetnych materiałów. Po dłuższym użytkowaniu podzielę się jeszcze ewentualnymi usterkami.
Silnik daje radę, myślałem ze 1.5 będzie słabszy. 4 gwiazdki tylko dlatego ze jak mocno się przyspiesza to go dosyć słychać, ja wolałbym ciszę.
Bez uwag, precyzja i eleastyczność
Układ jezdny cichy, ładnie tłumi, auto prowadzi się pewnie nawet w zakrętach.
Spawy na słupkach drzwi nieoszlifowane, hmmm. Podwozie z widocznymi ogniskami korozji ale w Gdyni oglądałem CRV gdzie już śruby kielichów przednich były rude a podwozie znacznie skorodowane od mojej.
Bez uwag. Siedzi się wysoko, do tyłu tez bez zastrzeżeń.
Wszystko pod ręką.
Wyjątkowo wydajne w porównaniu z Avensis III.
Dużo miejsca i wygodnie.
Liczyłem ze będzie ciszej. Lubie bardzo cicho w aucie.
to się okaże
jakość niezła - cena wysoka nawet na rynku wtórnym
Do tej pory nic
Do tej pory nic