Ocena kierowcy - Honda CR-V V SUV

PIotr, 3 lata temu
Silnik 2.0 i-MMD 184KM 135kW
Rok produkcji 2019
Honda CR-V V SUV 2.0 i-MMD 184KM 135kW 2018-2022 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : naprawde działa rewelacyjnie super skonfigurowane użycie automatycznie załączanego napedu 4x4 przekłada się to wg mnie na zuzycie paliwa ale coś za coś wg mnie bezpieczeństwo jest najwazniejsze
Super auto. Nie jest to pojazd na autostrady ponieważ jest zbyt głosny przy dużych prędkościach niestety ale tutaj inzynierowie hondy się nie postarali auto poprostu jest słabo wyciszone oczywiście w mieście i przy prędkościach do 100-110 km/h wszystko jest ok. Jeżdżac po małym miasteczku zuzycie paliwa nie osiąga rekordów min po prostu dopóki silnik sie nie rozgreje pali prawie tyle samo co inne auta. Natomiast gdy juz nabierze właściwej temp pracy wtedy zuycie palwa jest rewelacuyjne. Mój egzemplar zaniża faktyczne zużycie paliwa ( nie wiem dlaczego nikt o tym nie pisze ) faktyczne jest zawsze o 0,8 litra wyzsze od wskazań. Być może inżynierowie hondy chcieli zrobic dobre wrażenie i ukryć zwiekszone zużycie paliwa na dotarciu. W mojej popredniej CRV benzynie chyba ze względu na długi klasyczny okres docierania auta (stara dobra inzynierska zasada) zuzycie paliwa do około 40 kkm było wieksze o włąsnie dokładnie 0,8 litra zauważyłem to ponieważ pokonywałem często dystans 500 km i ponieważ w hondzie bardzo szybko zapala się rezerwa paliwa w obawie przed jego brakiem na 30 km przed celem tankowałem. I nagle po przebiegu 40 kkm nie było już takiej potrzeby ( ta sama trasa te same prędkości więc nie ma przypadku. Zobaczymy może tak będzie ale w tamtej hondzie komputer pokazywał zuzycie z dokładnością do 0,1 litra zawsze. Każdy kto eksploatauje to auto wie że niezwykle trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć ile pali to auto:) Powiem tak średnie zużycie za 10 kkm miasto, trasa lokalna, autostrady (30:40:30) wynosi wg komputera 7,5 litra czyli faktycznie 8,3 litra. Bez jakiegos tam bawienia się w eco driving bo w tym aucie nie ma takiej potrzeby . Uważam że to bardzo dobry wynik. Napisałem o zużyciu paliwa ponieważ poniżej są dane jakby to była wersja na gniazdko do ładowania. aha przy przekroczeniu 140 km/h zuzycie paliwa gwałtownie rośnie.
fajnie się zbiera. Jednak do specyficznego wycia przy dynamicznym przyspieszaniu trzeba się przyzwyczaić jest dziwne nie do starsi kierowcy jesteśmy przyzwyczajeni
super generalnie jej nie ma w klasycznym rozumieniu. Auto przyspiesza liniowo rewelacja
bardzo komfortowy chociaż przez to moje dziewczyny z tyłu narzekaja w trasie ze zbyt buja wolały w trasie poprednie auto z średnio twardym zawieszeniem jednak dla mnie kierowcy ekstra:)
mi sie podoba klasyczna bez wodotrysków nie znudzi sie po kilku latach
bardzo dobrze poza tym dodatkowo pomagają kamera+ czujniki + systemy
Ja juz jestem przyzwyczajonu do hondy ale jest torchę inaczej niż w innych markach
grzeje chłodzi ok
Każdy kto zna crv to wie że w tej klasie trudno znaleźć jej konkurenta
słabo o czym pisałem
paliwo przegląd
za droga ze względu na kiepskie wyciszenie. Gdyby było właściwe to cena byłaby ok
super spasowanie części nic nie puka nic nie stuka
Oby tak dalej

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i-MMD 184KM 135kW [l/100km]