Ocena kierowcy - Honda CR-V V SUV

Przebieg: 1 000 tys. km
Honda CR-V V SUV 2.0 i-MMD 184KM 135kW 2018-2022 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Inne : Za płytkie siedzenia
Wybór z rozsądku oraz z faktu, że [w obecnych zwariowanych czasach - stan na 10.2021]] samochód po prostu był dostępny. Rozważałem Rav 4 i CR-V. Jeździłem oboma. Żaden nie przekonywał mnie w 100% jednak wybór padł na CR-V. Cenowo podobne. jakościowo miałem jednak wrażenie że w Hondzie jest to jednak lepiej wykonane. Porównując dalej pod kątem wygody dużo lepiej czułem się jako kierowca lub pasażer w np. Kii Sportage IV lub mniejszej Toyocie CH-R. Czy kupiłbym ponownie CR-V.... hmm zastanowiłbym się mimo, że ogólne wrażenie jest pozytywne.
Póki co pozytywne zaskoczenie.
Jednobiegowa skrzynia mi nie przeszkadza. Jeżdżę raczej spokojnie więc wycie tylko w trasie przy np wyprzedzaniu. Nie jest aż tak uciążliwe póki co.
Prowadzi się pewnie. Bez uwag
Lakier wydaje się być delikatny.
Wszystko widać. Manewruje się dobrze.
Duży minus za przykrótkie siedziska. W dłuższe trasy jednak mało wygodnie dla osób powyżej 1,8m wzrostu lub z długimi nogami. Po za tym wszystko w zasięgu.
Bez uwag
Dużo przestrzeni choć wiem że została ona wygospodarowana przykrótkimi siedziskami
Jak dla mnie jest ok.
Póki co bez dodatkowych kosztów.
Wg cennika w 2019r wyjściowo model Elegance kosztował ok. 142tys, Na chwilę obecną [10.2021] z tego co widzę w cennikach hondy ten sam model zaczyna się od 161tys pln. Dużo! Takie czasy. Cena z 2019 bardziej adekwatna w stosunku jakość cena. Jeśli ktoś kupił jako nowy jeszcze taniej to uważam że nie ma czego żałować.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i-MMD 184KM 135kW [l/100km]

7,8