Ocena kierowcy - Honda HR-V I

Homo Sovieticus, 12 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 2WD 105KM 77kW
Rok produkcji 2001
Honda HR-V I 1.6 i 16V 2WD 105KM 77kW 1998-2005 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Najlepsza rzecz w tym samochodzie.
Samochód nadaje się głównie na miasto i okazjonalnie w trasę. Przy wyprzedzaniu trzeba się naprawdę namęczyć ale jest wysoko zawieszony więc opory powietrza + duże koła robią swoje. Za to w mieście bardzo fajnie się nim jeździ. Wysokie zawieszenie powoduje bardzo dobrą widoczność. Spalanie znośne jednak polecam napęd 2WD - podobno przy 4x4 pali o wiele więcej więc nie wiem czy warto.
Bardzo cichy ale brakuje mocy. Wersja 105 konna jest stanowczo za mała na trasę. W mieście wystarczy.
Skrzynia precyzyjna i wygodnie umiejscowiona.
Bardzo dobry układ jezdny. Świetny na nasze drogi. Limuzyna to to nie jest ale jeździ się bardzo przyjemnie. Zawieszenie raczej twarde ale za to samochód zachowuje się stabilnie na zakrętach.
Bardzo dobra widoczność przez wysokie miejsce za kierownicą. Do tyłu też super - pionowa szyba. Nie mam zastrzeżeń.
Tutaj typowy plastik i olbrzymie przyciski stylizowane chyba na samochód terenowy, którym jednak nie jest. Przydałoby się więcej chromu. Słyszałem, że jest po lifcie.
Wentylacja słaba. Samochód szybko się nagrzewa ale tego nie czuć w środku. Klimatyzacja bardzo mało wydajna.
Przestrzeni jest wystarczająco. Nie jest to limuzyna tylko mały samochodzik więc jest nieźle.
Na jałowym biegu nie słychać silnika. Bardzo ładnie się wkręca. Powyżej 120 km zaczyna się robić bardzo głośno. Jest to samochód miejski więc szybko się nie pojeździ.
Jak na minisuva to spalanie jest całkiem niezłe. Mi wyszło podobnie jak w poprzednim moim samochodzie 1.5. Spalanie wzrasta jak wkręca się na obroty a trzeba cisnąć do dynamicznej jazdy. Słyszałem, że moje spalanie jest tak niskie ponieważ mam wersję 2WD. Jeżeli ktoś nie potrzebuje 4x4 to na pewno bardziej się to opłaca,
Wszystkie Hondy są raczej drogie ale mam nadzieje, że zaskoczy mnie niezawodnością.
Zbyt mało jeździłem ale mają dobrą opinie...
Lubią się zapiekać pierścienie.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 2WD 105KM 77kW [l/100km]

8,3