Ocena kierowcy - Honda HR-V I

sportlada@op.pl, 20 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 2WD 105KM 77kW
Rok produkcji 2001
Honda HR-V I 1.6 i 16V 2WD 105KM 77kW 1998-2005 - Oceń swoje auto
Każy kiedy kupuje HR-V widzi co kupuje, wie ile to pali, ile ma miejsca w środku i do czego mu sie to przyda. Mi służy tylko i wyłącznie jako auto do pracy bo na trasę to sie nie nadaje(szybko nie pojedzie i trzeba często tankować)Jako auto rodzinne też się nie sprawdzi.Podoba mi się bo zwraca teraz na siebie uwagę wyglądem.Mieszkam w Łodzi i jest tu dużo podobnych.Mam najgrubsze rury jakie istnieją na rynku jako progi, na tylnym zderzaku i z przodu z reflektorami Helli.Miód.
Cichutki na postoju.Powyżej 120km/h zaczyna przypominać o swojej wadze (ok 1300kg)Silniczek trochę przysłaby ale sportowiec na tor to nie jest.
Krótki skok i czasami chaczy wsteczny
Zimówki + 4WD piękna sprawa na śniegu.Ciche zawieszenie buja na poprzecznych nierównościach,a na zakrętach nie jest dośc sztywna
Widoczność do przodu jest dobra ponieważ w miarę wysoko sie siedzi.Do tyły trzeba się przyzwyczaić bo ma się złudne wrażenie że jest się blisko czegoś a w rzeczywistości wcale tak nie jest.Do tego jeszcze te lusterka jak od ciężarówki.
Bagażnik trochę przymały ale to nie jest auto na wakacje ani do przewożenia pudeł.
Ogrzewanie jest w porządku.W lecie chłodzi nawiew zimnego powietrza (A/C) zwany przez wielu jako klimatyzacja
Z przodu miejsca jest dosyć a z tyłu nikt nie jeżdzi bo to nie limuzyna.
Wyciszenie jest dośc na wysokim poziomie.Wystarczy włączyć radio w miarę głośno,wyjść z samochodu i zamkąć drzwi.Mówi samo za siebie.
Mało nie spala.Myśle że to nie jest jego jakąś dużą wadą.W końcu waży nie mało,ma duże koła i daje duże opory.To nie maluch. Nie liczyłam nigdy ile spala bo nieinteresuje mnie to.Przejeżdzam po mieście na baku ponad 600 km zanim włączy się komornik.
Myśle że cena wpływa tez na popularność tego pojazdu w Polsce bo przewaznie każdy woli kupić sobie w tej cenie auto klasy średniej niż uterenowionego kompakta.Cena jest dobra poniewaz niewielu może sobie na nią pozwolić.
Za mały przebieg żeby coś powiedzieć.Nie zawodzi jak na razie.
Dziennik kosztów dla Honda HR-V I 1.6 i 16V 2WD 105KM 77kW
Honda HR-V I