Ocena kierowcy - Honda HR-V I

mrew@op.pl, 16 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 4WD 105KM 77kW
Rok produkcji 1999
Honda HR-V I 1.6 i 16V 4WD 105KM 77kW 1998-2005 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Napęd na 4 koła - kto nie spróbował to nie wie i się nie dowie. A jak już spróbuje to zakładam się, że każde następne auto będzie 4x4...
Mało kiedy tak się zachwycam samochodem ale jeśli właściwości jezdne są ponadprzeciętne (4x4) oraz jest ono niezawodne i nadal przyjemne dla oka to co więcej chcieć?
Wersja z automatyczna skrzynia biegów lubi wysokie obroty :-)
CVT - coś pięknego. Bezstopniowa przekładnia, żadnych szarpań czy innych objawów przerzucania biegów, stanie w korkach to przyjemność :-)
Nie lepszego chyba na polskie drogi jeszcze nie wymyślono. 186000 przebiegu i zero awarii zawieszenia (nic nie wymieniane od początku!) Poza tym napęd 4x4 sprawdza sie w zimie niesamowicie. Minusem jest to, że "bączków" na parkingu sobie nie pokręciłem - tylny napęd prostuje auto.
Świetne duuuuże boczne lusterka wsteczne rodem z prawdziwej terenówki.
Długie trasy nie robią na kierowcy ani pasażerach większego wrażenia. No i skrzynia biegów - po mieście nie ma nic lepszego jak automat.
Szybko sie nagrzewa, nawet w bardzo mroźne poranki. Najwyższy stopień nadmuchu mógłby być trochę bardziej cichy ale za to jest efektywny.
No cóż, wielka terenówka to nie jest - przeciętnie jak to w każdym SUV-ie. Na pewno więcej miejsca niż w kompakcie.
Nie ma większych powodów do narzekania. W trasie przy 120 km/h jest około 3tys obr/min i nie jest to bardzo słyszalne. Ale przy obrotach bliskich maksymalnych silnik wyje (jak w każdym aucie zresztą)
LPG = średnio 11 l/100 km, na benzynie nie wiem, nie jeździłem. LPG założone przy 50 tys km przebiegu. Teraz jest 186 tys i cały czas wszystko gra i buczy. Nie wiem dlaczego ludzie narzekają na instalacje gazowe. Grunt to serwisować jak napisano w instrukcji i już.... Przeglądy w ASO przeciętnie drogo. Jeśli będziemy korzystać z usług warsztatów poza ASO to sama przyjemność. Części dostępne w zamiennikach w bardzo dobrych cenach (np. filtr oleju - 30 zł, filtr powietrza - 60 zł, pasek rozrządu - 90 zł, klocki hamulcowe - 60 zł)
Honda zawsze trzymała cenę. Ale jest tego warta!
Po przejechaniu 186tys km usterki następujące: - zatarty silniczek tylnej wycieraczki (naprawiłem sam - rozebrałem, nasmarowałem i chodzi); - koniec usterek!
To jest największy atut tego auta. Zresztą w zestawieniu samochodów (Dekra chyba) jest w pierwszej dziesiątce najbardziej niezawodnych samochodów. Trzeba tylko regularnie serwisować i po sprawie (w serwisie mnie nie lubili bo przyjeżdżałem tylko na wymianę oleju :-).

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 4WD 105KM 77kW [l/100km]

11,3