Ocena kierowcy - Honda HR-V II SUV

Silnik 1.5 i-VTEC 130KM 96kW
Rok produkcji 2017
Honda HR-V II SUV 1.5 i-VTEC 130KM 96kW 2015-2018 - Oceń swoje auto
Inne : Dość obszerne wnętrze i nic więcej
Po pierwszej euforii przyszło rozgoryczenie . Dotychczas miałem 2 Civiki 4d 2006 r i hb 2012 1,8 litra z których byłem bardzo zadowolony. Z wiekiem zachcianka , samochód spokojny ,swobodne siedzenie wewnątrz , wyżej no i trafiło na hrv. Przypuszczałem że będzie podobny do poprzednich . Myliłem się. Silnik tylko na tereny nizinne , w Karpaczu tylko jedynka , czasami dwójka. Siedzisko kierowcy niewygodne , twarde, czuć druty czy inne sprężyny , po 150 km dupa już ma dość . Tapicerka wygląda na trwałą.
dziwię się że 130 KM jest o 50 % słabszy od 140 czy 142 KM civca. jedyny plus to może oszczędność paliwa dlatego 3 gwiazdki. Przy ruszaniu z jedynki odgłosy jakby kamyki w puszce latały . Z dwójki to rudno ruszyć. Jak się rozbuja do 90 km/h to ok , 140 km/h też jest dobrze , mam trochę słaby słuch . No i uwaga , inny typ silnika , z wtryskiem bezpośrednim , gaz raczej nieopłacalny. Koszt instalacji coś ok. 4-5 tyś. a i tak paliwo musi używać ok. 1 l / 100 km .Zużycie paliwa małe ale średnio te 6,2 litra spala w trasie , miasto miedzy 7-8 litra
nie mam uwag , w civicach był problem z dwójką. Nie ma problemu z biegami , wyczuwalne ułożenie.
nie jestem specjalistą w tej dziedzinie , twarde skacze na nierównościach .
lakier mieni się ładnie w słońcu ale w dni szare , no właśnie takie ni jakie.ogólnie wybór kolorów .......
nie mam uwag , pełna obserwacja wokół
w porównaniu z civiciem słabo , tam łatwiej regulować wszystko, tu niby ekranik - bez nawigacji , właśiwie po co to. te wszystkie aplikacje to do kitu.
od pewnego czasu miałem złudzenie że chłodzenie nie działa i na trzecim przeglądzie stwiedzono nieszczelność na przewodzie i czekam na wymianę gwarancyjną przewodu
tu jest bardzo dobrze , bagażnik w miarę pakowny , przy 2 -- 3 osobach można wykorzystać składane siedzenia z tyłu. Do tego jescze schowek pod podłogą bagażnika , wykorzystany na dojazdówkę kupioną za swoje bo teraz dają zestawy naprawcze. Czytałem że ktoś zmodyfikował trochę płytę aby zmieścić pełnowymiarowe koło. Może i dobrze że się nie mieści . W civicu z 2006 r jest zapas nigdzy nie użyty. 13 lat to już opona .....???
mimo tego mnie się podoba te warczenie i hałas , jak super bryka sportowa.
zuzycie paliwa ---niskie , przegląd ostatni coś 1100 zł z czyszczeniem układu klimy , parownika itd.
za 88,5 tyś badziew , to już nie Honda , to Meksyk , nawet Turecka montownia lepsza. Spotkałem w serwisie gościa z hrv starszym od mojego to szczeliny miedzy blachmi takie że jakieś uszczelki włożył. w moim ujdzie.
Pierwsza---akcja przywoławcza , sprawdzenie spinki przewodu elektrycznego czy coś , pekała i kable niszczyły się. Druga , nie usunięta , zawsze zimą problem z czujnikami tył , kontrolka mruga lub jadę do przodu a mam sygnał z tyłu przeszkoda
noo , tu już gorzej . Trzy usterki w 2 lata. Właściwie ostatnie 5 miesięcy PIERWSZA , wymiana lamy przedniej , ciągle zaparowana. Byłem zdiwiony gdy w gwarancji czytam że to nie podlega gwarancji , ale...wymienili. DRUGA wymiana zaworu w układzie I-VTeC , zgrzyty przy zapalaniu silnika. TRZECIA to właśnie klima.Czynnik wypier.... Kiedy przyszły upały to samochodzie uf...... Zobaczymy co kolejne

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 i-VTEC 130KM 96kW [l/100km]

6,4