Ocena kierowcy - Honda Jazz IV Mikrovan Facelifting

-x-, 5 lat temu
Silnik 1.3 i-VTEC 102KM 75kW
Rok produkcji 2018
Honda Jazz IV Mikrovan Facelifting 1.3 i-VTEC 102KM 75kW 2017-2020 - Oceń swoje auto
Silnik : Spalanie
Inne : Nie było jak do tej pory
Wcześniej pisałem po zakupie swoją opinię a teraz przyszedł czas na głębsze przemyślenia i nowe rzeczy które zauważyłem w trakcie użytkowania. Po sprawdzaniu spalania wychodzę z założenia, że w mieście na krótkich dystansach po około 2 km auto średnio pali około 6-6,5 litra/100km przy normalnej jeździe bez klimy (podobnie jest przy jeździe autostradą 140kh/h). Przy dłuższych przejazdach po mieście spalanie około 5,5 - 6 litra/100km bez klimy. Średnio można liczyć, że auto przy normalnej jeździe spali około 5,2-5,5l/100 km bez klimy. W trasie jazda do 120km/h spalanie około 4,6-5l/100 km bez klimy. W trasie jazda 90-100 km/h spali około 4,2-4,5 l/100 bez klimy. Jadąc oszczędnie około 80 km/h w trasie udało mi się uzyskać wskazanie komputera 3,6l/100km bez klimy. Wszystkie te wyniki są z wyłączonym auto-stop. Nie korzystam z tego bo to wg mnie bzdura. Kolejne moje doświadczenia to trochę minusów bo i takie są: 1. Zegar na konsoli 24h a na pulpicie 12h i nie można tego inaczej ustawić :-) - troszkę wtopa bo na pulpicie pokazuje 1:30 a na konsoli pokazuje 13:30. 2. Duży zagłówek pasażera przód sprawia, że ograniczona jest widoczność z prawej strony przy bocznych wyjazdach. 3. System odczytywania znaków drogowych nie działa jak jedzie się pod intensywnie świecące słońce (trzeba mieć to na uwadze bo nie wiem czy podobnie może być z działaniem systemu antykolizyjnego). Szkoda, że nie szczytuje znaku "obszar zabudowany". 4. Ostatnio chciałem "na żyletkę" szybko zawrócić za pojazdem i zadziałał system antykolizyjny wyhamowując mi pojazd - jakby ktoś za mną chciałby zrobić tak jak ja to na pewno wpasował by mi się w tył, tak więc trzeba brać to pod uwagę jak chce się wykonywać takie manewry. 5. Sygnalizacja włączania i wyłączania podgrzewania foteli - mogłaby być jakaś ikonka na desce rozdzielczej a nie na zasadzie zapalonej lampki w guziku. 6. Brak możliwości oglądania filmów na ekranie podczas jazdy pojazdem (system bezpieczeństwa Hondy) - szkoda, bo zawsze pasażer mógłby sobie podczas jazdy coś obejrzeć. Są to wg mnie takie jakby małe minusy które do tej pory zauważyłem. Ogólnie auto fajnie się sprawdza i mogli by poprawić wyszczególnione rzeczy. Jako całość nie wpływa to jakoś negatywnie na moją opinię. Po dłuższej jeździe znowu postaram się coś więcej napisać co mi się podoba a co przeszkadza. Liczę też na Wasze spostrzeżenia.
Na razie bez problemów. Do normalnej jazdy idealny. Szukasz wrażeń bierz 1,5l.
Precyzyjna i dokładna. Zmiana biegów możliwa nawet jednym palcem.
Bez zarzutu, precyzyjny.
Do tej pory bez uwag.
Duży zagłówek pasażera przód ogranicza lekko widoczność.
Jak dla mnie bardzo dobra chociaż są małe niedociągnięcia np. regulacja głośności na panelu dotykowym. Wkurzające to jest i korzystam tylko z kierownicy.
Bez uwag
Tutaj rewelacja.
Odpowiadające normie w tej klasie pojazdu.
Tańszy w utrzymaniu od poprzedniego Jazz-a
Za jakość trzeba płacić. Zobaczymy z czasem czy jakość będzie utrzymana.
Do tej pory nic się nie dzieje i oby tak zostało
Do tej pory nic się nie dzieje i oby tak zostało