Ocena kierowcy - Honda Jazz IV Mikrovan Facelifting

-x-, 3 lata temu
Silnik 1.3 i-VTEC 102KM 75kW
Rok produkcji 2018
Honda Jazz IV Mikrovan Facelifting 1.3 i-VTEC 102KM 75kW 2017-2020 - Oceń swoje auto
Inne : Przestronność i miejsce w środku.
No i przyszedł czas kolejnego podsumowania. W końcu po ponad 2 latach użytkowania aktualnego Jazz-a można coś więcej napisać. Oczywiście podtrzymuje wszystko co pisałem w poprzednich dwóch opiniach i obecnie auto jeździ bez zarzutów. Nie obyło się niestety bez pierwszego małego "problemu". O ile poprzedni Jazz był bezawaryjny przez kilka lat o tyle w obecnym pojawiła się mała skaza na niezawodności. Piszę o tym ponieważ ktoś może aktualnie mieć podobny problem. Po pewnym czasie użytkowania zaczął piszczeć (skrzypieć) pedał sprzęgła (oczywiście podczas wciskania :-)). Wizyty w ASO. Standardowo smarowanko systemu ruchomego pedału sprzęgła, które na nic się zdało, gdyż piszczenie nie ustawało. Ostatecznie okazało się, że za piszczeniem stała pompa sprzęgła. Zamówienie nowej przez ASO, szybka wymiana i działa jak nowe. P.S. wymiana zestawu pedału nic nie dała. Tak więc jeżeli macie taki problem lub z czasem coś takiego Wam się pojawi to miejcie to na uwadze. Ogólnie autko sprawdza się bez zarzutów i na chwilę obecną wszystko śmiga bez zarzutów. Pojawił się jednak w końcu największy minus Hondy Jazz, który sprawia, że już więcej Jazza nie kupię :-) (no chyba, że to zmienią). Tym wielkim minusem jest NAJNOWSZY JAZZ 2020 :-). Jak zawsze ceniłem Jazz-a jako bardzo praktyczne, niezawodne i oszczędne, małe z zewnątrz a wielkie wewnątrz auto miejskie tak to co zrobili z nowym Jazz-em proponuję przemilczeć. Albo napiszę kilka swoich odczuć aby nie pozostawić domysłu. Z praktycznego Jazz-a poszli jak dla mnie w kierunku np. VW Up. W porównaniu do Jazz-a z 2018 roku nowy Jazz w środku - mniejszy, mniej praktyczny, bagażnik - dużo mniejszy, tapicerka przypomina mi babciną kanapę, wygląd jak dla mnie dziwny, no i uwaga CENA :-) KOSMICZNA !!! W mojej opinii popsuli coś co fajnie funkcjonowało i się sprawdzało ale to już chyba najlepiej pisać przy aktualnym modelu. Pozdrawiam wszystkich.
Jest ok. Chcesz emocji kup 1,5l
Bez zarzutów.
Auto miejskie więc i taki układ jezdny - bez zarzutów.
Jazz zawsze miał problem z karoserią (powłoką lakierniczą) w obecnym modelu na chwilę obecną nie widzę żadnych problemów.
Jest ok poza prawą stroną podczas wyjeżdżania z boku pod kątem (widoczność ogranicza prawy zagłówek pasażera)
Nic dodać, nic ująć. W sam raz. Mogło by być troszkę szerzej.
Bez zarzutu
Jest ok do 120km/h.
Jak dotąd standardowe koszty eksploatacyjne
Kupujesz i jeździsz.
Piszczący pedał sprzęgła po około 14000 km. Pomogła wymiana pompy sprzęgła.
Bez problemu.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 i-VTEC 102KM 75kW [l/100km]