Ocena kierowcy - Honda Prelude IV

Jontek., 14 lat temu
Silnik 2.3 i 16V 160KM 118kW
Rok produkcji 1992
Honda Prelude IV 2.3 i 16V 160KM 118kW 1991-1996 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Zawieszenie jak na sportowe niesamowicie wytrzymuje te katorge na naszych drogach. Rzadko ulega jakiejs awarii.
Karoseria : Nadkole tyl. Ale po kilkunastu latach..?? Niemcy ze swoich juz robia zyletki.....
Nie chce innego wozidla. Zadzwonie tylko do Foosa zeby mi ja odpicowal....
Silnik 2,3 ktory akurat posiadam pracuje bez zarzutu nawet nie rzadko wkrecany na maksa nie okazuje zmeczenia.
Automat ponad 200 tys km i nic. Dodam ze nie oszczedzam a kola miela nawet do 4 biegu.
Czytalem opinie ze niby jest zle wywazony nie trzyma sie drogi i takie tam... Takim kierowcom polecam Jeepa,(trzyma sie drogi tylko ze nie w zakretach a prelude mial pewnie po \"dachu\" z rozwalonym zawiasem). Ja mam 4WS i fakt ze trzeba nauczyc sie tym poslugiwac zeby przy nadmiernej kontrze nie wyrzucic auta do rowu ale zero awaryjnosci tego systemu.
Moze dlatego ze nie jestem maly ale nie mam zadnego problemu z widocznoscia.
Na ergonimie tez nie narzekam.
Wentylator jest raczej cichy i wydajny grzeje w zimie i chlodzi w lecie wystarczajaco. Jak ktos chce saune albo komore kriogeniczna to nie w aucie.
Hmm. ktos tam tez wspomnial ze ma malo miejsca, heh, polecam Poloneza najlepiej Trucka. Ktos chyba nie zauwazyl ze to Coupe. Z przodu jest wystarczajaco duzo miejsca nawet przy przesunieciu fotela moge wyprostowac calkowicie nogi a mam ponad 180 cm wzr co nie udalo mi sie w zadnym innym aucie. A z tylu jest wystarczajaco duzo miejsca na bielizne pasazerki a jak ktos ma wieksza rodzine to po jaki ... kupuje sportowy samochod.
Z orginalnym wydechem jest naprawde cichy. Nawet po nie wielkich przerobkach bez przesady tez nie halasuje.
Po ukazaniu sie Hondy na rynku Amerykanskim szybko uzyskala opinie marki produkujacej auta o najmniejszym zuzyciu paliwa. Natomist czesci sa latwo dostepne i w podobnych cenach do innych marek.
Preludki sa nadal w cenie. I nie bez powodu.
Moja prelcia nie chce rzucic palenia choc czasem zakasla ale kto to wie od czego... Moze poprostu trzeba lepiej poznac autko i wymieniac to co nalezy po pewnym przebiegu lub tez wyczyscic cos o czym zwykle kierowcy nie maja pojecia. Ilu kierowcow slyszalo o EGR ???
Kolega kiedys preludą wydachowal. No to fakt, wtedy juz nie chciala jechac.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.3 i 16V 160KM 118kW [l/100km]

8,2