Ocena kierowcy - Honda Prelude V

Beny, Prelude Team Poland, 15 lat temu
Silnik 2.0 16V 133KM 98kW
Rok produkcji 1997
Honda Prelude V 2.0 16V 133KM 98kW 1996-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : Baaaardzo cichy...
Karoseria : V generacja, jeśli nie jest uszkodzona powłoka lakiernicza nie ma problemów z rdzą w przeciwieństwie do starszych genercji. Zadbany egzemplarz bez przeszłości wypadkowej NIE BĘDZIE RDZEWIAŁ!
No coż, ja marzyłem 10 lat o tym aucie jak tylko zaczęli produkować V generacje. Wszystko zaczęło się od pralinki wuja który kupił nową czarną. Po 10 latach, wkońcu ją mam i... NIE ROZCZAROWAŁEM SIĘ!!! Kto za 20 tyś znajdzie tak ZJAWISKOWE i NIEZAWODNE auto!?
Silnik jest BARDZO elastyczny, jak ktoś jest leniwy i nie chce mu się zmieniać biegu w zabudowanym to spokojnie pojedzie 50km/h na 5 biegu. Pozatym dzięki elastyczności można uzyskać niezłe spalanie jak na 2 litrowy silnik. Z drugiej jednak strony 133 KM do tak rasowego auta to troche mało, choć do mojej spokojnej jazdy wystarczają. Pozatym bardzo cichy- dla jednych wada dla innych zaleta... Zawsze można założyć stożek lub wydech sportowy.
Niekiedy problem z 1 biegiem i wstecznym- standard w hondach...
Doskonałe właściwości jezdne, teraz założyłem koła 17' z oponami 215/45 co znacznie pogorszyło komfort jazdy ale zakręty to BAJKA. Na standardowych alu 15' które mam na zime jest (jak na coupe) zaskakująco wygodnie!
Dłuuuuga maska ale nie mam problemów z wyczuciem auta choć niższe osoby (mam 183cm) mogą mieć trudności.
Tydzień czasu i wszystko robisz intuicyjnie!
Silnik nagrzewa się EKSPRESOWO i tak samo działa ogrzewanie. Klimy niestety nie posiadam więc się nie wypowiem na ten temat.
Przestrzeń zaznaczyłem doskonałę ponieważ to coupe więc należy oceniać tylko przednie dwa fotele a tutaj jest naprawde eldorado! Można się rozłożyć jak tylko chcemy! Z tyłu miejsce jest (w porównaniu do 4 generacji wręcz mnustwo) ale luksusu nie uświadczy tam nikt. TYLKO KTO KUPUJE TAKIE KULTOWE AUTO ŻEBY JEŹDZIĆ Z TYŁU!?
Wyciszenie aż za duże co wpływa pozytywnie na komfort podróży. Silnika na biegu jałowym poprostu... nie słychać! Kto chce rasowy dzwięk, polecam stożek albo jakiś dobry sportowy wydech.
Zaznaczyłem dobrze bo zawsze może być lepiej, ale jak na 2.0 i niemałe auto to wyniki spalania conajmniej zadowalające. Dodam jeszcze, że wyniki te są robione na 17'' kołach z oponami sportowymi Yokohama AVS Sport o rozmiarze 215/45 co napewno miało wpływ na zużycie...
Części ASO drogie ale mam dobry sklep z zamiennikami do japończyków, choć nie mam po co do niego jeździć! Kompletny rozrząd kosztował tam... 340 zł, w ASO ok 1800 zł. Na szczeście moja Preludka miała świeżo zmieniony przed sprzedażą. Materiały wewnątrz są DOSKONAŁEJ jakości, po 177tyś km brak w moim egzemplarzu oznak zużycia! Nic nie skrzypi, boczki foteli nie poprzecierane. Silnik oleju nie bierze, blacha zdrowa. Jakość/cena rewelacyjna!
Problem miałem z czujnikiem ABS ale narazie odpukać NIC się nie psuje!
A co to poważne usterki?

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 16V 133KM 98kW [l/100km]

7,7