Ocena kierowcy - Honda Prelude V

hondziarz, 15 lat temu
Silnik 2.0 16V 133KM 98kW
Rok produkcji 1998
Honda Prelude V 2.0 16V 133KM 98kW 1996-2001 - Oceń swoje auto
Inne : wykonczenie wnetrza oraz zawieszenie, myslalem ze na dziurwaych drogac bedzie mozna zeby powybijac a okazalo sie ze autko odskonale tlumi nierownosci, natomiast do wykonczenia wnetrza uzyto naprawde super materailow ktore bradzo dobrze spasowano, mam bezowe wnetrze swietnie kolorystycznie to wyglada, przypomina troche honde legned lub samochod tego typu, ma to swoj urok ;)
ogolnie bardzo przyjemne autko, doskonale dopracowane, nie jest tak agresywne i sportowe z wygladu jak poprzedni model prelude, ale za to jest bardziej eleganckie, wygodniejsze i bardziej spelniajoce funkcje w codziennej eksploatacji
wiadomo ze nie jest to 2.2 Vtec ale jak na polskie warunki jest wystarczajaco mocny szybko nabiera predkosci, jest co mnie zdziwlo bardzo cichy, nawet jak sie go wkreci na oborty, doskonale spisuje sie w codziennej eksploatacji i nie jest autem sporotwym typu wyscigow na 1/4 mili itp tylko, ma sportowy charakter i jest uzyteczny na codzien
fajne krotkie skoki drazka, mozna troche pomieszac ;) precyzyjna jak w kazdej hądzie
nie za twarde, nie zamiekie, nawet dobrze tlumi polskie nie rownosci i super sie trzyma drogi
jak na auto typu coupe to naprawde jest bardzo dobrze z widocznoscia, niskie osoby moga miec problem przy manewrowaniu ale ja do nich nie naleze jest dobrze przy cofaniu i nawracaniu
jestem przywyczajony do hond, a wkieszosc ma podobne rozmieszczenie wszystkiego, wiec dla mnie jest perfekcyjnie jesli chodzi ergonomie
nie mam klimy wiec troche kiepsko w lecie, ale ogolnie to bez zarzutu
tutaj jest naprawde dobrze jak na sprotowe auto, w porownaniu z prelude IV generacji, ta jest dluzsza przez co wygospodarowano wiecej miesca z tylu czego brakowalo wczesniejszej generacji, natomiast z przodu oczywscie rozwniez przestrzeni pod dostatkiem mimo ze jestem wysoki to nie narzekam :)
jak juz wczesniej pisalem silnik jest bradzo cichy, na postoju lub przy spokojnej jedzie praktycznie go nie slychac, wsumie to sportowe auto powinno byc troszke glosniejsze, ale jak ktos chce to moaze zalozyc sportowy wydech...... ja mam oryginalny i nie mam zamiaru zmieniac bo traktuje ten samochod jako auto do codziennej jazdy a nie jako wyscigowke
jak na 2 litrowy silnik to nie pali duzo, hondy ogolnie slyna z umiarkowanego apetytu na paliwo, wprawdzie to nie to samo co moj poprzedni samochod- honda civic kotra w trasie spalala 5-6 litrow na 100km, ale preludka przy spokojnej jezdzie tez moze spalic w granicach 7 litrow co jest naparwde bardzo dobrym wynikiem jak na 2litrowy silnik
za okolo 17-18 tys mozna juz kupic prelude w niezlym stanie, uwaga bo duzo egzemplazy jest powypadkowych!!!! Zanim kupilem swoja prelude szukalem wczesniej okolo pol roku sensownego, zadbanego egzemplarza, ogolnie samochod jak najbardziej wart jest swojej ceny, bo stylem wyglada na duzo drozsze auto...
w tym przedziale to nie mam zabardzo o czym pisac :)
w tym rowniez nie mam o czym pisac :) poprostu honda, trzeba trafic na nie bity zadbany egzemplarz, to samochod bedzie sluzyl przez dlugie lata............

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 16V 133KM 98kW [l/100km]

9,5