Ocena kierowcy - Honda Prelude V

StormM, 3 lata temu
Silnik 2.0 16V 133KM 98kW
Rok produkcji 1997
Honda Prelude V 2.0 16V 133KM 98kW 1996-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : Ładnie pracuje i chętnie wkręca się na obroty bardzo przyzwoicie przyspieszając mimo najsłabszego z silników w ofercie Prelude
Naprawdę ładne i przyjemne auto, które daje prawdziwą frajdę z jazdy. Wystarczy o nią zadbać a napewno odwdzięczy się tym samym i pozwoli Nam poczuć się chociaż w części kierowcą sportowym
Odpala można powiedzieć od kopa, niezależnie od temperatury, trzyma obroty i równo pracuje. Wchodzi chętnie na obroty i naprawdę dość dobrze przyspiesza...nawet w tej najsłabszej wersji. Acha no i nie zauważyłem aby palił czy zużywał olej. A więc to także na duży plus!. Bo jak wiemy nie o każdym aucie można to samo powiedzieć
Niewiem jak chodziła wcześniej ale teraz trochę czasami bywa problem z wrzuceniem poszczególnych biegów i trzeba czasem wysprzęglić żeby ponowić próbę. A więc w tej chwili zbyt precyzyjna nie jest, lecz pewnie postaram się w najbliższym czasie ją zrobić aby poprawić precyzyjność jej pracy
Ładnie trzyma się drogi i wchodzi w zakręty, choć czuć trochę nadsterowność z powodu znacznie lżejszej dupy...znaczy się tyłu auta
No tutaj niestety tylne nadkola i progi są napewno jej słabością. A poza tym reszta naprawdę nie najgorzej
Widoczność dość wystarczająca, choć napewno na początku musiałem się trochę przyzwyczaić do długiego dziobu...znaczy maski oraz dość nisko osadzonego tyłka...znaczy fotelu
No miejsca może i niema full, ale jak dla mnie wystarczająco, nawet jak jadąc z dziećmi i z bagażami
Wentylacja spoko i nagrzewa się naprawdę dość szybko...np szybciej niż w Mazda 3 z 2004
Tak jak zapisane w dowodzie auta. Czwórka ludzi w miarę spoko się zmieści
Dosyć cicho pracuje i nie jest aż tak hałaśliwy nawet podczas szybszej jazdy
Mimo ze części może nie są tak powszechne i ogólnodostępne jak do VW, to jednak na szczęście można je dostać. No i jeszcze taki mankament, jak jej paliwożerność, średnio 9l/100
Za cenę 5600zł która za nią dałem Uważam ze to był dobry zakup. Aczkolwiek trzeba jeszcze trochę doinwestować, aby nabrała ponownie swego blasku
W zasadzie to nic takiego, oprócz chyba oprawek żarówek świateł drogowych, które będzie trzeba niestety wymienić, jakoś na czasie
Brak poważnych usterek, jedynie części eksploatacyjne wymieniłem, no i jeden z zacisków hamulcowych był do naprawy oraz wymieniony został drążek kiery, a także sworzeń wahacza z tyłu. No i jeszcze sztukowany był przewód elastyczny pod niestety przegniły już fragment przewodu sztywnego pod spodem z tyłu auta niedaleko zbiornika paliwa

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 16V 133KM 98kW [l/100km]

Usterki Honda Prelude V