Ocena kierowcy - Hyundai Accent I Hatchback

S.B., 17 lat temu
Silnik 1.5 i 16V 99KM 73kW
Rok produkcji 1996
Hyundai Accent I Hatchback 1.5 i 16V 99KM 73kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Nie mogę narzekać! Autko kupiłem za "śmieszne" pieniądze na zachodzie. Profilaktycznie wymieniłem rozrząd,oleje, filtry i jeżdzę.
Mam wersję GT Accenta 16 V - silnik potrzebuje wyższych obrotów. Elastyka przeciętna,należy zapomnieć o jeżdzie przez miasto na 5 biegu - 50 km/h. Ale nie po to jest ten silnik w tym aucie. Ciągnie od ok.3 tyś obr.,a budzi się przed 4 tyś. Przy tej masie pojazdu i mocy nie ma najmniejszego problemu z wyprzedzeniem każdego auta. Pracuje równo, mimo lpg. Słychać pracujące dwa wałki rozrządu.
Niestety przy większym przebiegu dają znać o sobie synchronizatory(2 bieg). Ważne -dobry olej w skrzyni i w żadnym wypadku sportowa zmiana biegów!!!Będziesz jeszcze b.długo jeździł!
Przy sprawnym zawieszeniu, bez luzów i sprawnych amortyzatorach auto na normalnej drodze jeździ jak przyklejone. Mój: Felgi 14- opony szer. 185.
Przód i tył ok.
Dwa babole Hyundaia - wersja 3 drzwi - ciężko sięgnąć pasy bezp. Brak podświetlenia przycisków tylnej wycieraczki i spryskiwacza oraz awaryjnych. Jeszcze jeden to beznadziejne plastiki, ale skąd ma być ta niższa cena tego autka.
Oba bez zarzutu. Dmuchawa momentalnie osusza szyby. Zimą mogę jeździć w koszulce. Ważne to szczelne szyby, drzwi - uszczelki. Autko b.szybko się nagrzewa.
Nie można narzekać, chyba że ktoś jeździł vanem. To autko jest z segmentu kompaktów.
Słychać silnik!!! Jeśli ktoś to lubi?!Gorzej im wyższe obroty!
To boli Hyundaia!!!Ceny w serwisie z kosmosu!!! Trzeba trochę pogrzebać w necie i nie ma problemu, ale nie we wszystkim są zamienniki. Na szczęście mimo że to koreańczyk ma niską awaryjność. Bynajmniej mój! Głównie części eksploatacyjne!!! Sam robię! Pali ile powinien. Ponad 100 koni nie będzie jeździło na powietrzu. W głównej mierze wszystko zależy od nogi. Ja noszę ciężkie buty. Benzyna: miasto ok. 10 - 12/ trasa ok.7. LPG: ok.12-14/9
Najgorzej z plastikami, mechanicznie ok. Za aktualną cenę jest to spore i raczej niezawodne autko.
Wymieniać na czas co potrzeba i niema problemów z autem.
Jedyne co "poważnego" musiałem wymienić to bendix rozrusznika. Przy 160000 tyś mają też już dość prowadnice elektrycznych szyb, ale jeszcze działają. Problemy miałem tylko z lpg,na szczęście to przeszłość, bo znalazłem profesjonalistę od lpg,czego nie mogę powiedzieć o monterach instalacji. Niestety przy 16 tce trzeba dbać o gaz, jak ktoś chce "poszaleć" to proponuję wyłącznie na Pb.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.5 i 16V 99KM 73kW [l/100km]

9,1