Ocena kierowcy - Hyundai Accent I Sedan

Silnik 1.3 i 84KM 62kW
Rok produkcji 1998
Hyundai Accent I Sedan 1.3 i 84KM 62kW 1994-2000 - Oceń swoje auto
Karoseria : RDZA !
Zawieszenie : wiadomo na naszych drogach jak to jest - głównie łożyska
Inne : różne drobiazgi typu uszczelki, elektryka itp
Dobre, tanie auto. Polecam na 1 samochód!
Auto waży niceałą tonę, ze mną na pokładzie troszeczkę ponad. Jadąc w pojedynkę lub we dwójkę można mieć fajne osiągi. Niestety, po dołożeniu bagażu lub kolejnych osób auto traci na wigorze. Nie można oczekiwać od silnika 1.3 cudów ale jak na takie parametry to i tak jest fajnie. Szkoda tylko, że od około 2 tys obrotów robi się naprawdę bardzo głośno w kabinie. Przynajmniej słychać że silnik pracuje :)
Okresowe problemy z wrzuceniem wstecznego biegu. Z tego co wiem to przypadłość tego auta. Wystarczy puścić sprzęgło i jeszcze raz wcisnąć - wsteczny na pewno wskoczy. Czasami taka nieskomplikowana akcja potrafi jednak wkurzyć (wtedy gdy trzeba dynamicznie działać).
Lepiej niż w Tico, Uno i innych samochodopodobnych tworach. Bez rewelacji.
Nie mam zastrzeżeń. Przednia szyba dosyć duża, boczne także, słupki nie przeszkadzają. Lusterka duże, lekkie przybliżenie - ja narzekać nie mogę. Co do tylnej szyby - jest ona mała ale nie aż tak żeby nie móc sobie poradzić przy manewrach z cofaniem (poza tym są lusterka).
Przesadniej siły wkładać nie trzeba, szkoda tylko wspomagania - niby kierownicą kręci się lekko ale... Nie, nie marudzę!
Nagrzewa się szybciutko, w zimie również - łatwo się ugotować. Co do chłodzenia to cóż, mam tylko nawiewy. W lecie jak auto jest nagrzane to niewiele mi pomagają. Niemniej na \"IV biegu\" dmucha nieźle :)
Mam 176cm i nie narzekam na przestrzeń kierowcy i pasażera z przodu. Z tyłu już niestety ciaśniej, osoby wyższe mogą mieć spore problemy siedząc na tylnej kanapie - dlatego warto je wpuszczać do przodu. Gorzej, jeśli takich osób jest kilka :) Accent to niby auto 5 osobowe lecz raczej jak już to dla koreańczyków. Wiadomo, to są małe ludziki więc im tam będzie w 5os wygodnie - dla nas, europejczyków troszkę wyższych od nich już tak miło nie jest. Jak dla mnie - 4 osoby to w miarę dobry komfort.
Wyciszenie mogło by być lepsze. Silnik jest dość głośny od 2tys obrotów, poza tym dziwne szumy w kabinie przy szybszej jeździe...
W lecie nie zbiedniejemy w zimie trzeba wysupłać więcej grosza. Na trasie spalanie 6 litrów. Ceny - wiadomo w ASO zdzierają ale u znajomych mechaników mkożna za małe pieniądze naprawić Hultaja o ile się zepsuje.
Za małe pieniądze nie spodziewajmy się cudów ale jeśli chodzi o niezawodność to dość niska cena :)
Szwankują centralne zamki (podczas mrozów), nie działa przycisk od strony kierowcy (wiecie, ten od zapalania lampki i kontrolki otwarcia drzwi na desce), uszczelki w drzwiach się podejrzanie szybko zużywają (na szczęście nie przecieka).
brak ważnych awarii!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 i 84KM 62kW [l/100km]