Ocena kierowcy - Hyundai Accent II Hatchback

przemek, 13 lat temu
Silnik 1.3 i 12V 75KM 55kW
Rok produkcji 2001
Hyundai Accent II Hatchback 1.3 i 12V 75KM 55kW 2000-2005 - Oceń swoje auto
Całkiem udane autko, pozwala z niewielkie pieniążki przemieszczać sie. Przejechałem nim ok. 20 tys. dwa razy jeździłem na długich trasach po europie i mnie nie zawiódł ale nie obyło sie bez przygód. Ogólnie polecam ludziom którzy chcą jeździć a nie naprawiać
Japonski silnik wykonany w korei. Stara jednostka z 3 zaworami na cylinder. Lubi wysokie obroty co obajwia sie nieprzyjemnym halasem w aucie :(. Przy przebiegu ponad 160 tys wciaz w dobrym stanie z minimalnym zużyciem oleju
Skrzynia biegow to slaba strona tego auta, jest jakby z innej bajki - niedopasowana do silnika. Zmiana biegow tez nie jest rewelacyjna, problemy z trzecim biegiem oraz ze wstecznym
Fajnie sie prowadzi, mozna smialo pojezdzic po zakretach jak dla mnie rewelacja.
nie ma problemow z widocznością, słupki cienkie wiec fajnie widac
hmm mi osobiście nic nie przeszkadza
Ogrzewania praktycznie brak , ale to raczej wina wieku i zaniedbania tego auta a nie problem konstrukcyjny
dla dwóch osób jest wystarczajaco miejsca
głośno - silnik po przekroczeniu 3500 hałasuje a powyżej 120 km/h mocno słychać powietrze starające sie opłynąć bryłę auta
Całkiem spoko, przyrównując do vw lupo 1.4 16V to naprawdę rewelacja, lepsze osiągi i przynajmniej 1 litr paliwa mniej w każdych warunkach - duży plus
Trochę tego jest ale to naprawde tylko drobiazgi, centralny zamek czasami pracuje, dziwne dźwięki wydobywające sie z komory silnika przy pewnym zakresie obrotów (ciężkie do wyeliminowania) za pierwszym razem byl to metalowy przewód hamulcowy który wpadał w drgania i mocno dawał sie we znaki, teraz nie wiem dalej szukam.
Miska olejowa przegniła tak poza tym to tylko eksploatacyjne

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 i 12V 75KM 55kW [l/100km]

7,8