Ocena kierowcy - Hyundai Accent II Hatchback

Silnik 1.3 i 12V 75KM 55kW
Rok produkcji 2000
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Hyundai Accent II Hatchback 1.3 i 12V 75KM 55kW 2000-2005 - Oceń swoje auto
Inne : Wygoda - gdy pierwszy raz w nim usiadłem - byłem pod wrażeniem, dodatkowo nie wymagał żadnych szczególnych zabiegów eksploatacyjnych - tylko to co konieczne - paliwo i olej co 15tys.km - no i to był mój pierwszy samochód z klimą!
Układ elektryczny
Układ hamulcowy : hamulce nieco zbyt \"gumowe\"
o.k.
Silnik z Mitsubishi - niestety nie należał do najnowszych wtedy gdy kupiłem Accenta w 2000 roku. Max moment obrotowy tylko przy 3000 obr/min, poza - raczej przeciętnie.
Przełożenia stosowne do możliwości jednostki napędowej. Jeżeli chodzi o niezawodność i łatwość obsługi - górna półka
Niestety nie na polskie drogi - wymiany łożysk, sworzni, jakieś tulejki i drążki - tylko z przodu - tył to tylko \"poduszki\"
Tak jak oceniam - widać wszystko!
Przykład - po złożeniu tylnego oparcia przewiozłem fotele i stół podczas przeprowadzki i ogólnie - bagażnik pojemny i \"dobrze\" rozmieszczony - nie trzeba kombinować aby wyjąć ciężką walizkę
Mój pierwszy samochód z klimą - ale i bez niej wentylacja wnętrza bez otwierania szyb - bardzo dobra - porównywałem np. z focusem 2007 - tam to porażka
...chociaż wyżsi mogą mieć mały kłopot
Też byłem zaskoczony - i np. w porównaniu z seatem 2004 którym miałem okazję troszkę pojeździć - nic nie trzeszczy i brzęczy z plastików wewnątrz!
Jednostka napędowa (1,3) wymusza raczej przeciętne zużycie paliwa - ale zawsze mogłoby byc lepiej
W tej klasie samochodów i tak wypada moim zdaniem dobrze
Problemy z rdzewiejąca karoserią i zaworkiem odprowadzającym opary ze zbiornika = kontrolka check engine, no i może zawieszenie mogło by byc lepsze

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 i 12V 75KM 55kW [l/100km]

6,8