Ocena kierowcy - Hyundai Accent II Hatchback

Moose, 9 lat temu
Silnik 1.3 i 12V GL 86KM 63kW
Rok produkcji 2000
Hyundai Accent II Hatchback 1.3 i 12V GL 86KM 63kW 1999-2005 - Oceń swoje auto
Silnik : Oszczędny ale przy tym dynamiczny bardzo mi się podoba. Znakomicie odpala na popych :)
Karoseria : Tylne nadkola kończą się w kabinie. korozja na drzwiach masce i w komorze silnika.
Inne : Wydech. częste awarie dwie w ciągu roku.
Układ hamulcowy : Cieknie raz zaskoczyło mnie to w trakcie wycieczki na szczęście wystarczyło dolać płynu.
Samochód od początku w rodzinie sam jeżdżę nim ponad rok, głównie na długich trasach. Spalanie w porządku 6-7l / 100km. Samochód GNIJE W OCZACH. Korozja z nadkoli powoli przenosi się do kabiny. Mechanicznie raczej dobrze posiadam golasa ale prowadzi się przyjemie myślę że to zasługa niezależnego zawieszenia. częste awarie elektroniki silnika (sam silnik rewelacja) i tłumika.
Bardzo duża moc jak na 1.3 co czuć. dzięki temu wyprzedzanie nie jest straszne. Żadnych awarji w drodze jedyne co trzeba czasem wymienić to elementy elektroniki silnika jak przepływomierz masowy powietrza czy sonda lambda, a wymienić trzeba bo spalanie rośnie a konie zdychają. jedynym mankamentem w moim samochodzie jest sączący się olej który czasem kapnie na kolektor wydechowy i śmierdzi w kabinie.
Wystarczająco długa na długie trasy. Jednak przez umierające sprzęgło w moim samochodzie często ją słychać i czasem trzeba ruszać z dwójki bo jedynka nie wchodzi.
Niezależne zawieszenie więc samochód prowadzi się dobrze. niestety w moim wiele elementów zawieszenia wymaga wymiany. Słychać stuki z tyłu mimo to prowadzi się dobrze. Ale darowane więc nie narzekam.
Nigdy nie miałem problemów z cofaniem ani przejeżdżaniem obok mistrzów parkowania. Nigdy też nie wyrósł mi nigdzie żaden słupek któremu zachciało by się uszkodzić mój zderzak.
Dużo schowków. uchwyt na kubki. po prostu dobrze.
Nie narzekam. mam golasa więc brak klimy mimo to nawiew przy upałach coś tam pomaga ale i tak trzeba otworzyć szyby w zimie w zasadzie niema problemów z grzaniem i odparowywaniem szyb. mankamentem w moim autku jest to że czasem czuć olej
Z przodu bardzo wygodnie i przyjemnie. Często jeżdżę w długie trasy i nie narzekam. z tyłu nie ma problemu ze zmieszczeniem kolan przy dwóch osobach z tyłu dobrze przy trzech już trochę gorzej.
Daję przeciętnie z powodu częstych awarii wydechu po za tym w porządku tym bardziej że należę do osób które lubią słyszeć silnik.
Źle z tego powodu że dostałem samochód od Mamy która twierdzi że to bardzo dobre auto w którym nie trzeba nic wymieniać. Pewnie zajął bym się tym gdyby nie OPŁAKANY stan blacharki
Przy tak starym aucie raczej patrzy się na samochód z perspektywy tego co będzię trzeba wymienić a trzeba wiele.
Samochód wcześniej używany przez Mamę która twierdzi że jest tak wspaniały że nie trzeba w nim nic wymieniać. No cóż bardzo się myli. Chamulce ciekną sprzęgło na zmianę ślizga się lub co gorsze i co dzieje się częściej nie wysparzęgla, przez co obrywa skrzynia. tylna zawiecha stuka. Czasem przy mrozie ma problem przy zimnym silniku obroty spadają poniżej 300 i nie da się od razu ruszyć.
Do poważnych usterek zaliczam częściowy wyciek płynu z układu hamulcowego jednak wynikło to z mojego zaniedbania. na szczęście wystarczyło dolać płynu i po wycieczce do mechanika.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 i 12V GL 86KM 63kW [l/100km]

6,3