Ocena kierowcy - Hyundai Accent II Sedan

JachuWojtan, 7 lat temu
Silnik 1.3 i 12V 86KM 63kW
Rok produkcji 2001
Hyundai Accent II Sedan 1.3 i 12V 86KM 63kW 1999-2005 - Oceń swoje auto
Inne : To, że za niecałe dwa tysiące złotych można mieć tak wspaniałe auto.
Karoseria : Rdza ! Auto ma słabe zabezpieczenia antykorozyjne, jak wasze są zdrowe jak najszybciej pomalujcie barankiem od spodu, szczególnie nadkola i błotniki. Jeśli już rdzewieje, warto jak najszybciej naprawiać, bo rdza szybko się rozprzestrzenia.
Układ hamulcowy : Dość słaby jak na takie auto, jeśli macie $$ polecam zmianę na coś mocniejszego, bo czasami ciężko wyhamować jak się szybko jedzie.
Jest to mój pierwszy samochód z którego jestem niezmiernie zadowolony. Po tonach ogłoszeń zardzewiałymi golfami lub innymi trupami, znalazłem hyundaia. Za niecałe dwa tysiące dostałem genialne, wygodne i w miarę dynamiczne auto, które nie ma porównania z innymi w tym budżecie. W miarę ekonomiczne, dynamiczne i komfortowe. Nie można też zapomnieć o niezawodności tego auta. Design też niczego sobie, stałem kiedyś obok Lexusa i przód prawie identyczny. Polecam szukać aut przed liftingu 00-02r. Po liftingu brzydkie.
Za ten silnik hyundaia trzeba pochwalić. Mimo, iż to malutki wypierdek, dodatkowo wysilony dość mocno, ciągnie dynamicznie sporego sedana. Auto dobrze wyciszone, tak do 110km/h. Powyżej 4-5k obrotów ten silniczek potrafi sporo, chociaż bardzo rzadko go tak katuje.
Mimo, iż powyżej 120000km przebiegu te skrzynie lubią paść, moja trzymie się bardzo dobrze. Po dolaniu oleju do skrzyni i ceramizera, chodzi bardzo dobrze. Trzeba też nauczyć się "drogi" poszczególnych biegów. Na początku zgrzytała mi dwójka i czasami wsteczny ciężko wchodził.
Zdecydowanie miękki. Chociaż dzięki niskiemu prześwitowi dość dobrze trzyma się drogi. Idealny na polskie dziury.
Nie ma powodów do narzekania, z przodu dobrze tylko tył trzeba wyczuć przy parkowaniu.
Wszystko na swoim miejscu, przyciski rozmieszczone z głową, po przyzwyczajeniu wszystko robi się intuicyjnie. Niestety te szare wnętrze jest przyciężkawe i przypomina amerykańskie wozy.
Rewelka, zimą po 1km leci już ciepłe powietrze, szyby szybko odparowywują. W moim modelu brakuje klimy, aczkolwiek nawiew jest tak skonstruowany, że nawet latem powietrze jest stosunkowo "schłodzone".
Wygodna i komfortowa pozycja dla kierowcy, brakuje tylko możliwości ustawienia wysokości fotela. Z tyłu też wygodnie, wystarczająco miejsca na nogi, fotele trochę twarde, ale dobrze wyprofilowane. Mój kolega w porównaniu do BMW serii 1 E87, twierdzi, że w moim siedzi się jak w "maybach'u".
Tutaj producent zaoszczędził. Komora silnika jest dobrze wyciszona, ale nadkola prawie w ogóle. Słychać szumy opon, najgorzej jak jest mokro i wjedziemy w kałuże, wtedy woda bardzo hałasuje o nadkola. Może pomoże wymiana letnich opon na lepsze.
Na razie bardzo dobre. Jedyne w co zainwestowałem w to auto to wymiana cylinderków hamulcowych tył i płynu. Olej dał mi poprzedni właściciel. Części dość tanie, ale poziom golfa czy seitka to to nie jest. Teraz leję do niego tylko paliwo i oby tak jak najdłużej pozostało. Spalanie dość niskie, nawet jak się ma ciężką nogę. Latem 6,3 w cyklu mieszanym, teraz ok. 7-7,5l.
REWELACJA. Udało mi się kupić go bardzo okazyjnie. Gdybyście chcieli kupić jakiegoś golfa lub inne VAGi w takim stanie jak mój to kilka tys. więcej trzeba dać.
Poza wymianą cylinderków- nic. Odpukać, żeby tak było. Aha, szumi trochę pompa wspomagania, ale to kwestia łożyska.
Brak, Hyundai góruje w tej kategorii jako bezawaryjny :)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 i 12V 86KM 63kW [l/100km]

6,6