Ocena kierowcy - Hyundai Accent II Sedan

Radek, 17 lat temu
Silnik 1.3 i 12V 86KM 63kW
Rok produkcji 2000
Hyundai Accent II Sedan 1.3 i 12V 86KM 63kW 1999-2005 - Oceń swoje auto
Ogólnie za taką kase to inne autko w tym roczniku zarejstrowane w polsce trudno spotkac. Jesli ma byc to samochód dla młodego kierowcy to jest w sam raz , dynamiczny i oszcedny idealny do miasta i na krótkie wypady
Silnik bardzo pozytywny , super ekonomiczny i cichy. Przyspieszenie do 100km/h lepsze od BMW 316 (e36)(spprawdzalem osobiscie ;) ) i wielu pozornie mocniejszych aut! Od 120km/h Wyrazny brak mocy! a raczej elastycznosci ogólnie mały sprinter ale tylko do 120km/h :)
Skrzynia przeciętna , niektórym sie podoba "metaliczny" dzwiek zaskakiwania biegów jak w niektórych samochodach sportowych ;) Jedynka bynajmniej u mnie czasami wchodzi nei dokońca , czasami problemy ze wstecznym, przełozenia ogólnie spoko.
To chyba najwiekszy minus. Przy szybkim pokonywaniu zakretów nawet tych nie bardzo ostrych samochód zachowuje sie nerwowo.A przy tych naprawde otrych często ucieka tył!! Moze to wina mojich opon , ale nie sądze. Porównując do słabej Astry tutaj jest jeszce gorzej , choć moze nie jestem przyzwyczajony do samochodów tej klasy (czyt slabszej) Powyzej 140 strach jechać na nierównej drodze...
Widoczność ok. Do przody jest bez zarzutów to samo na boki , do tyłu nic nie widać z powodu małej szyby i wysokiego bagażnika.Wiec trzeba uważać !
Tu nie mam zarzutów , sa uchwyty na kubki czego nie ma w niektórych lepszych autach ;) Zreszta nie można wymagac wiel od samochodu tej klasy. Ogólnie 5 wszystko intuicyjnie pod ręka , troche głupie sterowanie wycieraczki tylnej szyby.
Tutaj tez super. W porównaniu do np. Ford Focus, VW Sharan , Primera, dużo bardziej wydajna! Nie mam klimy a nawet w gorace dni wieje chłodnym powietrzem. Super
Wiadomo to nie Passat czy "Okular" ;) ale ogólnie jest okej dla 4 osób miejsca jest wystarczajaco tylnie siedzenia sa wygodne, podróz mniej meczyąca na trasie 500km na tych fotelach niz podróz na skórze w E-210.
Tutaj jest w miare ;) jesli komus nie przeszkadza wycie wiatru przy uszczelkach , ryk silnika przy od predkościach od 80 to okej. Przy 100km/h mozna jesze normalnie pogadac.
Auto rekompensuje tym wszystkie niedociągnięcia. Z silnikiem 1.3 spala srednio 5,5L w jezdzie mieszanej na trasie , najmniejsze spalanie jakie uzyskałem to koło 4,7. Przy bardzo dynamicznej jezdzie tez nie zabija ok. 8L
Narazie nic sie nie popsuło...
J/W

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 i 12V 86KM 63kW [l/100km]