Ocena kierowcy - Hyundai Accent III Hatchback

Tomeko, 11 lat temu
Rok produkcji 2007
Hyundai Accent III Hatchback 1.4 97KM 71kW 2006-2011 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik cichy,elastyczny,malo pije i kulturalny dran jest z niego :-)
Nie jestem handlarzem i nie chce sprzedac swojego Accenta.Samochod niezawodny.Spelnia nasze oczekiwania w 100%. Zostal swiadomie wybrany i kupiony,pewnie dlatego odbierany jest przez nas bardzo pozytywnie. Poprzedni Accent (1,5 97r) dojezdzil do 200tys km i zostal sprzedany w rodzinie. Samochod solidny,prosty. Brak w nim fajerwerkow i elektronicznych komplikacji.
Kupiony jako drugie auto w rodzinie ,do smigania po miescie. Czasem w trasie,ale nie do podrozy miedzygwiezdnych(czytaj max 300km).Samochodem przejechalismy prawie 50 000km od zakupu i oprocz wymian eksploatacyjnych brak wiekszych usterek.
Troszke za dlugi drazek.reszta ok.
Jak to u Accenta nie chce sie zepsuc. W poprzednim modelu bylo to samo.
Hatchbaki maja to do siebie,ze lusterko wsteczne nie pokazuje zbyt wiele.na szczescie sa duze boczne. Fotel ma regulacje gora-dol wiec idzie sie ustawic prawidlowo
Jak dla mnie bez polotu. Ale wybierajac to auto decydowalismy sie na skromnosc,spodziewajac sie niezawodnosci mechanicznej
Nie ma sie czego przyczepic,nawiew cichy,w zimie cieplo,latem chlodno.Klima dziala dobrze.Awarii brak.
Pojazd kupiony dla maksimum 2 podrozujacych osob,wiec sie nie czepiam. W miescie na zakupach sie sprawdza.Zwlaszcza na zatloczonych parkingach.Po zlozeniu tylnych siedzen mozna napakowac sporo.
To prawda,ze jest przyglosno w przedziale 120-140. Ale jak juz pisalem kupilismy to auto do jazdy po miescie i w krotkich trasach,a tu jest naprawde cichutki.
Mysle,ze zuzycie w miescie na poziomie 7-7,5 litra to wynik naprawde dobry. Zwlaszcza,ze na dystansie 10-ciu kilometrow ledwo sie zdazy dobrze rozgrzac. Trasa 5,5-6,0 to jest rewelka dla mnie. P.s. Nie mam ciezkiej nogi (wiek sredni zaawansowany ;-))
W swojej cenie nie ma rownych. To juz 3 Accent w rodzinie.Bo po prostu sa niezawodne.Czesci eksploatacyjne tanie,duzo zamiennikow(ale czy warto je kupowac?)
Jedyny mankament,troszke skrzypia plastiki. Ale gdzie ich nie ma?
I tu nie ma o czym pisac. Trzeba dbac o oleje i filtry.Kontrolowac stan ukladu hamulcowego i jezdzic. Napisze szczerze bo nie jest to moj pierwszy Accent.Zaluje ,ze swego czasu zmienilem Accenta na Niemca. Ponioslo mnie i bardzo zalowalem tej decyzji.Proste niezawodne autko do jazdy w miescie i krotkich trasach

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 97KM 71kW [l/100km]

6,2