Ocena kierowcy - Hyundai Atos I

Silnik 1.0 i 56KM 41kW
Rok produkcji 2001
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Hyundai Atos I 1.0 i 56KM 41kW 1997-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : Zdecydowanie silnik podoba mi sie najbardziej tak do 70 km/h przyspiesza naprawdę całkiem nieźle potem niestety już tak dobrze nie jest
do doskonałości brakuje ale w końcu nie jest wyższa klasa. samochodzik miejski i idealnie siędo tego typu zadań sprawdza
jak na tak mały samochód wystarczający ale tylko wystarczający 10KM wiecęj zrobiłoby z niego niemalże rakietę
Działa świetnie bez zarzutu na wszystkich biegach a do tego najlepiej rozpedza sie na 2 i 3 biegu.
gdyby nie te przechyly na zakrętach byłoby całkiem nieźle. Dość trwała konstrukcja chociaż ostatnio w serwisie powiedziano mi że stabilizator zawieszenia jest do wymiany, ale to podobno norma na polskich drogach
widoczność świetna z każdej strony zero zarzutów.
Ogrzewanie działa słabo długo sie nagrzewa. wentylacja jeszcze gorzej szyby paruja niemiłosiernie szczególnie boczne a wentylator musi naprawdę dlugo dmuchac żeby para zniknęła.
Z przodu dobrze z tyłu dla dzieci wystarczająco ale dla doroslych nie za bardzo max. 5 pasażerów to przegięcie chyba że się jest strasznie wąskim.
na niskich obrotach silnik troche pomrukuje ale po wkręceniu na wyższe człowiek nie słyszy własnych myśli nie mówiąc o próbach rozmowy w aucie.
w mieście od 5l do 6l w zależności od pory roku. Na trasie od4,5 do 6l . Ceny części są w miarę przystępne nie za drogie ale do tanich też nie należą ostanio wymieniłem komplet sprzęgła i zapłaciłem prawie 800zł
za taka cene 28800 cieżko jest znaleźć tyle miejsca które oferuje Atos to jego główna zaleta.
z tym to raczej słabo plastiki trzeszcza, ostatnio urwała sie klamka od bagażnika, w wentylatorze przestała działać 1 pozycja nawiewu.
poza typowymi wymianami (olej klocki i tarcze) wymieniłem tylko komplet sprzęgła

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 i 56KM 41kW [l/100km]

5,7