Ocena kierowcy - Hyundai Coupe I

marko, 15 lat temu
Silnik 1.6 16V 116KM 85kW
Rok produkcji 1999
Hyundai Coupe I 1.6 16V 116KM 85kW 1998-1999 - Oceń swoje auto
Karoseria : Jest piękny i bez jakichkolwiek zarzutów
Zawieszenie
Auto bardzo sympatyczne wspaniale wyglądające (ja mam okularnika) i jak na razie najlepsze jakie miałem (a miałem peugeota 205, fiata seicento,opla astrę I i II).Hyundai to dobra marka robiąca coraz lepsze i piękniejsze auta (szczególnie Coupe:)
Silnik bardzo dynamiczny i miły dla ucha, gdy go kupiłem z Włoch miał przejechane 165tys.km i silnikowi nic nie można było zarzucić.
Biegi mają dość duże przełożenia i czasami zgrzytną przy wkładaniu 2 lub 3 a wsteczny ciężko wchodzi
Prowadzi się znakomicie przy sztywnym zawieszeniu, które posiada.Przede wszystkim auto super trzyma się drogi i w zakrętach.Niestety przy naszych nierównych i dziurawych drogach ma to złe odbicie w postaci trzeszczących plastików i odczuwania drgań w aucie
Przód jest dość długi a widoczność z tyłu kiepska więć trzeba się przyzwyczaić do ciężkiego parkowania
Wszystko super pasuje do siebie i jest pod ręką a przede wszystkim wygodnie
Rewelacyjne ogrzewanie u mnie na Podhalu zima jest dość ciężka a w aucie zawsze jet ekspresowo ciepło bez zaparowanych szyb.Klimatyzacja wydajna sprawująca się bardzo dobrze
Coupe nie należy do samochodów rodzinnych jest świetne dla jednej bądź dwóch osób siedzących z przodu.Z tyłu mało miejsca szczególnie dla wysokich osób choć wygodne siedzenia
W aucie słychać pomruk silnika i odgłosy dochodzące z tylnej części auta.Bardzo wkurzające odgłosy z klapy tylnej i plastików które po pewnym czasie słychać (szczególnie w okresie jesienno-zimowym)
Spalanie gazu uzależnione jest o sposobu jazdy ja jeździłem swoim Coupe głownie do pracy tj.50km dziennie więc spalanie było w granicach 9 litrów, co do kosztów napraw to ceny są bardzo niskie w porównaniu z innymi markami.Czasami był problem z dostępnością części i trzeba było szukać ich samemu ale dzięki internetowi można było znaleźć wszystko i to w bardzo dobrej cenie
Auto kupiłem w 2007r.za ok 14tys.zł.jak na auto tej klasy i za tą cenę to rewelacja, szczególnie że nikt nie miał takiego auta w moim mieście kiedy go kupiłem
Musiałem wymienić w nim po zakupie rozrząd, wszystkie płyny i uszczelkę po pokrywą zaworów.Później wymieniłem hamulce z przodu (tarcze klocki i płyn), po zimie łożyska z przodu,tylne klocki,łącznik stabilizatora przedniego i gałkę kierowniczą, później tylne gumy stabilizatora tylnego i poduszki amortyzatorów tylnych.Trochę tego było ale to części które mają prawo się zużywać przy codziennej eksploatacji.Dość ważną sprawą jest kontrolowanie poziomu oleju trzeba go ciągle dolewać ok 0,5l/1000km
Z poważniejszych napraw to wymiana kolektora wydechowego bo pękł (jest to bolączką tego modelu), używany który kupiłem też ma już lekkie pękniecie

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V 116KM 85kW [l/100km]

9,1