Ocena kierowcy - Hyundai Coupe I

Rok produkcji 1999
Hyundai Coupe I 1.6 16V 116KM 85kW 1998-1999 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Układ hamulcowy
Auto do jazdy we dwoje. Sporo miejsca z przodu, mało miejsca z tyłu. Ekonomiczne na gazie, jednak na pewno nie należy traktować coupety jako sportowe auto!
Brak jakichkolwiek problemów z silnikiem. Bierze mi 0.4 litra oleju na 1000km, ale nie uważam tego za poważną wadę.
Cięgna wymagają regulacji luzów co jakiś czas, kiedy biegi zaczynają ciężko wchodzić. Sam drążek zmiany biegów dość głośno pracuje.
Zawieszenie dosyć trwałe, choć nie ma nic wspólnego z jazdą sportową. Części takie same jak LANTRA czy ACCENT więc co się dziwić.
Widoczność jest dobra, ale trzeba się do niej przyzwyczaić. Przód jest długi i dla nowych właścicieli może sprawiać problemy z parkowaniem.
Wentylacja słabo. Brak filtra kabinowego, czego skutkiem jest syf w samochodzie wlatujący przez kratki. Podczas deszczu zawsze mam problemy z parowaniem szyb
Z przodu można dwie laski obracać, natomiast z tyłu może być problem zmieścić się komukolwiek powyżej 160 cm.
Tutaj słabiutko. Auto nie jest niczym wygłuszone. Jest dosyć głośno przy prędkościach >100 km/h.
Dostałem zaniedbany egzemplarz, ale nie można narzekać. Łożysko przód 100 zł, sprzęgło 300-400 zł, uszczelka pokrywy zaworów 100 zł, więc nie ma tragedii.
Małych usterek nie ma. Ewentualnie bzyczące lusterko wsteczne.
Nigdy nie zawiódł. Wsiadam i wiem, że odpali.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V 116KM 85kW [l/100km]

9,8