Ocena kierowcy - Hyundai Coupe I

Calmwater665@gmail.com, 15 lat temu
Silnik 2.0 i 16V 137KM 101kW
Rok produkcji 1999
Hyundai Coupe I 2.0 i 16V 137KM 101kW 1996-1999 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo dynamiczny i elastyczny, a jednocześnie z umiarkowanym apetytem na paliwo. Oprócz tego bardzo miłym zaskoczeniem była ilość miejsca w bagażniku i w samochodzie. Np. z tyłu "na oko" wygląda to tragicznie, ale wystarczy wsiąść, żeby zobaczyć, że jest o wiele lepiej.
Dobre auto dla osób, które nie chcą mieć jednego z miliona golfów czy BMW, które szukają ślicznego samochodu z duszą za niewielkie pieniądze. Jeśli rodzina jest 2-3 osobowa spokojnie można myśleć o zakupie. Duży jak na autko sportowe bagażnik (prawie 300 litrów) pomieści to, co chcemy zabrać na wakacje. To "koreańskie gówno" (jak mówią "znawcy" jeżdżący tłuczonymi BM) ma silnik mitsubishi, zawieszenie tworzone przy współpracy z porsche i jest całkiem niezawodnym, tanim i pięknym samochodem. Jeśli go nie zapuścimy - odwdzięczy się.
Bardzo elastyczny silniczek, żeby go "zdławić" trzeba by się niemało postarać. Spokojnie da się jeździć utrzymując obroty między 2 a 3 tys :) A jeśli przyjdzie potrzeba wycisnąć trochę mocy to "hultaj" nie zawiedzie (dzięki temu np. udało mi się uciec przed stłuczką jak skręcałem w miejscu bez widoczności - samochody poustawiane przy samym skrzyżowaniu). Przy wyższych obrotach silniczek lubi pomruczeć, ale jak ktoś kupuje coupe, to raczej nie będzie mu to przeszkadzać ;) Zapraszam na http://forum.hyundaicoupe.pl/
Biegi wchodzą precyzyjnie, krótki skok drążka zmiany biegów. Słyszałem niby, że skrzynia może się rozregulować, ale u mnie chodzi jak marzenie. Ewentualny "rozstrój" da się łatwo wyleczyć.
Daję 5 w kategorii "auto niby sportowe" czyli sportowe dla ludzi, których nie stać na Ferrari ;) Na dziurach dość twardo, ale i tak w miarę komfortowo - czego oczekiwać od takiego samochodu na polskich drogach? Ładnie trzyma się drogi w zakrętach.
Do przodu i na boki - żadnych problemów. Do tyłu troszkę gorzej, ale np. cofać i parkować tyłem można bez strachu - jak na coupe bdb :)
Nie miałem żadnych problemów z przyzwyczajeniem się. Może umieszczenie włącznika tylnej wycieraczki nie jest rewelacyjne, poza tym nie mam zastrzeżeń.
Zimno? Gorąco? Proszę bardzo, zrobione :) Zapraszam na http://forum.hyundaicoupe.pl/
Według mnie od coupe nie ma co oczekiwać, że zmieszczą się w nim 4 panowie po 2 metry wzrostu każdy :P Z przodu - bardzo dużo miejsca, z tyłu - dużo przestrzeni na nogi, ale osoby powyżej 1.65-1.7 metra muszą wybierać, czy chcą przechylić głowę w bok, czy do tyłu, czy może wybrać rozwiązanie siłowe i wypchnąć tylną szybę głową ;P U mnie rodzina płakała, że autko 3drzwiowe, teraz wszyscy zadowoleni...
Dla mnie ok - przy niskich obrotach jest cichutko, natomiast przy ostrzejszej jeździe - sportowo ;) W każdym razie słychać, że mamy silnik...
Moim zdaniem bardzo ładnie: Tankowany na orlenie, jeżdżone po mieście na krótkich odcinkach, spokojny styl jazdy - 9, 52l/100 km. Jak na 2.0 to całkiem niezły rezultat. W trasie nawet 6l/100 km :) Niemniej jeśli jeździ się bardzo ostro, to lubi hultaj wypić ;)
Co mogę mieć za te pieniądze? Nowego Fiata500 w najuboższej wersji? Seicento? Nie, za drogo... Zapraszam na http://forum.hyundaicoupe.pl/
Jak na razie (odpukać w niemalowane) żadnych kłopotów.
Póki co nic się nie psuje i niech tak zostanie. 4 tylko dlatego, że z jednej strony przy nadkolu włazi mi rdza, będę musiał się tym zająć. Nadkola to podobno wrażliwe miejsce tego autka, niemniej jest całe w ocynku, więc wszystkie golfy III niech się schowają :P

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V 137KM 101kW [l/100km]

12,5