Ocena kierowcy - Hyundai Elantra III Hatchback

RaulC, 10 lat temu
Rok produkcji 2001
Hyundai Elantra III Hatchback 1.6 107KM 79kW 2000-2006 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Przy naszych dziurawych drogach przy innym aucie pewnie już bym coś urwał. Tu wygląda prawie pancernie.
Układ elektryczny : szyby, zegarek, samowłączająca się klimatyzacja
Inne : właściwie to katalizator, ale i branie oleju
W sumie bardzo dobre autko. Kupiłem go rok temu z przebiegiem 123000 km i sam przejechałem nim 20000. Uwagi mam jedynie do tego, że przy LPG zaczyna mi padać katalizator i olej bierze około litra na 5000 km. Mam wersję prawie full, ale brak w nim tempomatu co przy jeździe po 120 km dziennie by się przydało. W swoim życiu miałem kilka aut, ale koreańczyki wypadły najlepiej (wcześniej miałem też 2 razy Fiat 126, Daewoo Tico, Ford Escort RS, Audi 80 i Opel Astra)
Poza braniem oleju i problemem z katalizatorem nie mam uwag. Ale z tych przyczyn nie dałem maksymalnej oceny.
Biegi wchodzą lekko i precyzyjnie
Trochę znosi na zakrętach w prawo. Poza tym ok.
Duża szyba przednia i tylna dają bardzo dobrą widoczność. Odpowiednie ustawienie lusterek bocznych prawie całkiem eliminuje martwe punkty.
Wszystko pod ręką.
Grzeje bardzo dobre a i klima działa super co miałem okazję sprawdzić w tym roku przy lipcowych upałach.
Dużo miejsca na nogi zwłaszcza z przodu a i z tyłu pasażerowie nie mają źle, nawet się położyć i przespać można wygodnie :-)
Mogłoby być nieco ciszej, ale nie jest źle. W poprzednim oplu to własnych myśli nie słyszałem a tu czasem się łapię na sprawdzaniu czy aby na pewno chodzi, zwłaszcza na postoju.
jeśli chodzi o spalanie jest nieźle, szczególnie przy LPG, ale koszt niektórych części jest makabryczny. Katalizator fabrycznie zespolony z kolektorem to koszt 2500 zł.
Mimo mankamentów, o których wyżej i niżej bardzo porządne autko za niewielką cenę.
Jak pisałem, branie oleju i zmniejszona wydajność katalizatora, do tego problemy z elektryką (problem z ustawieniem zegarka, samowłączająca się klimatyzacja, problem z otwieraniem szyby pasażera z panelu na drzwiach kierowcy)
Właściwie poważnych usterek, które unieruchomiłyby mi auto nie miałem

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 107KM 79kW [l/100km]

7,6