Nasza strona www używa technologii Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza Twoją zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Sprawdź politykę prywatności.
Hyundai Elantra w pigułce

Sprawdź numer VIN

Poznaj historię auta przed zakupem!

Informacje o Hyundai Elantra

Lata produkcji: 1990 - teraz
Segment: Niższa klasa średnia

Kompaktowy sedan należący do niższej klasy średniej (segment C), produkowany od 1990 roku. Elantra to najlepiej sprzedający się model Hyundaia na świecie – dotychczas wyprodukowano go w liczbie ponad 10 mln egzemplarzy. Następca modelu Stellar. W Australii i niektórych krajach Europy (w tym w Polsce) auto do końca drugiej generacji sprzedawano pod nazwą Lantra, z racji podobieństwa nazw do Lotusa Elana i Mitsubishi Elante. Od generacji trzeciej nazwa została ujednolicona (oprócz Korei Płd., gdzie funkcjonuje nazwa Avante). Od 2016 roku oferowana jest szósta generacja Elantry.

Bardziej konserwatywne podejście do „rzeźbienia w płynie”, jak określa swój design Hyundai, okazało się strzałem w dziesiątkę. Elantra jest mniej krzykliwa, bardziej elegancka, proporcjonalna w swoich kształtach i rozmiarach. Czasem mniej znaczy więcej.

~Powagosław

Kompaktowe sedany mogą być karykaturalnie pokraczne jak podmiejskie wille polskich biznesmenów. Mogą też mienić się swoistym, wymuszonym nieco urokiem, wszak hasło „kompaktowy sedan” samo w sobie jest dość kuriozalne. Elantra jest w tej drugiej grupie, gratulacje.

~Luzacjusz

Dane techniczne Hyundai Elantra

Moc silników 68–143 KM
Pojemność silników 1,5–2,0 l
Prędkość maksymalna 158–206 km/h
Przyspieszenie 0-100 8,6–14,5 s

Dziennik kosztów

Statystyki dzienników dla aut Hyundai Elantra
Średni koszt na 100 km Liczba wpisów: 660
Koszt ogólny 25,46 PLN
LPG20.44 PLN
ON4.92 PLN
PB35.71 PLN
Wydatki serwisowe 22,96 PLN Pozostałe wydatki 58,25 PLN

Publikacje o Hyundai Elantra

Newsy o Hyundai Elantra

1 pomiar

Dla Hyundai Elantra. Zobacz!
Pomiar Spalania
Pomiar Przyśpieszenia
Pomiar Wyciszenia

AUTOCENTRUM.PL S.A.