Ocena kierowcy - Hyundai Elantra III Hatchback

mixer, 17 lat temu
Rok produkcji 2002
Hyundai Elantra III Hatchback 1.6 107KM 79kW 2000-2006 - Oceń swoje auto
Samochód eksploatuję od 3 m-cy. Kupiłem używany, ma więc już trochę przejechane. NA razie spisuje się bez zarzutu. Bardzo dobry silnik, przestronne wnętrze z ciekawą, trochę nietypową stylistyką i wielki kufer. Podobno, choć nie wiem czy to prawda, w projekcie tego modelu Hyundaia mają swój udział inżynierowie Porsche. Tak czy inaczej jest to naprawdę bardzo solidny samochód i po Accencie, którym jeździłem wcześniej, mogę powiedzieć, że Hyundai ma bardzo dobre samochody.
Jak to kiedyś wyczytałem w jakimś teście: mruczy zadziornie, ciągnie równo i do przodu na każdym biegu - potwierdzam tak jest w istocie.
Bardzo precyzyjna, nie mam z tym najmniejszych problemów.
Pewny, stabilny, bez niespodzianek na zakrętach i w innych trudnych sytuacjach.
Mam 5dr ze spoilerem z tyłu, kufer wysoki więc i widoczność nie za dobra, ale to kwestia przyzwyczajenia i wyczucia długości tego zadka. Ogólnie jest ok.
Prosto, czytelnie, a zarazem trochę inaczej niż w tych wszystkich niemieckich, francuskich, a nawet japońskich klekotach.
Zarówno dmuchawa jak i klima bez zarzutu.
To raczej duży samochód...
Jest ciekawie ponieważ silnik fajnie mruczy, szczególnie przy wyższych obrotach. Nie jest zatem głośno, a dochodzące spod maski odgłosy sa przyjemne dla ucha.
Jest lepiej niż myślałem. Zimą po mieście bierze 8,9 l. Latem powinno być zatem lepiej.
Chyba dobrze, ja kupiłem używańca i jestem z ceny zadowolony.Co do nowego, to jak każdy nowy samochód w Polsce jest zapewne za drogi na kieszeń przeciętnego zjadacza chleba.
Na razie brak usterek
Na razie brak usterek