Ocena kierowcy - Hyundai Elantra III Hatchback

Mariusz, 6 lat temu
Rok produkcji 2001
Hyundai Elantra III Hatchback 2.0 141KM 104kW 2000-2006 - Oceń swoje auto
Stosunek jakości do ceny jest znakomity. Silnik 2.0 nie jest jakiś super dynamiczny ale dobrze przyśpiesza i spokojnie zamyka licznik. Karoseria ma dość cienką blachę i powłokę lakierniczą, korozja pojawią się ale auto nie gnije jak np. opel. Zawieszenie jest stosunkowo twarde i da się to odczuć na naszych dziurawych drogach. Układ kierowniczy jest czuły i trzeba dbać, żeby zbieżność była dobrze ustawiona. Mam pełną opcję wyposażenia, elektronika jak dotąd nie sprawia żadnych problemów. Przyczepić się mogę jedynie do słabej jakości plastików, w miejscach słabo widocznych jest bardzo tandetny. Ceny części nie są duże i można je porównać do wv polo z tych lat, a może nawet są tańsze. Na instalacji LPG śmiga tak samo jak na benzynie, nie ma żadnych problemów czy spadków mocy. Spalanie oscyluje w okolicy 10 l LPG więc nie jest źle. Jeśli ktoś szuka samochodu taniego w zakupie oraz utrzymaniu a w dodatku z stosunkowo małym przebiegiem to polecam to auto w 100% Jest mało popularne więc nikt z nim nie kombinuje ani nie kręci licznika. Trzeba tylko szukać bogatej wersji i nie z silnikiem 1.6 bo wyprzedzanie tym trzeba będzie planować miesiąc wcześniej.
Synchronizacja mogłaby być nieco lepsza. Brakuje 6 biegu ale nie ma tragedii. Wsteczny wchodzi czasami opornie ale ten typ już tak ma.
Stosunkowo twarde zawieszenie, reszta ok.
Cienka powłoka lakiernicza, słaba konserwacja podłogi.
Nie napotkałem problemów w tej kwestii.
Szybko się nagrzewa, podgrzewane siedzenia też robią robotę.
Jak na ten segment to miejsca jest dużo, trochę bagażnik mógłby być większy.
Szału nie ma ale da się pzreżyć
Tanie części eksploatacyjne, wszystko proste jak budowa cepa.
W skali od 0 do 10 daję 12.
Tylko termometr czasami myśli, że w lutym jest lato.
Jak dotąd nic się nie stało poważnego a nie oszczędzam go. Robi codziennie prawie 100 km.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 141KM 104kW [l/100km]

9,3