Ocena kierowcy - Hyundai Elantra V Sedan

marcel, 9 lat temu
Silnik 1.6 D-CVVT MPI 132KM 97kW
Rok produkcji 2013
Hyundai Elantra V Sedan 1.6 D-CVVT MPI 132KM 97kW 2010-2013 - Oceń swoje auto
Karoseria : wygląd zewnętrzny i wewnętrzny samochody
Karoseria : różne odcienia poszczególnych elementów karoserii, choć samochód z fabrycznym lakierem
Karoseria : drobne odgłosy plastików przy temperatów na zewnątrz powyżej 15st. C
Układ elektryczny : blokada drzwi i sygnał przy otwartych lewych drzwi przy włożonych kluczykach w stacyjce, może czasami być irytujące
Ogólnie to mój 3 Hyundai w życiu i uważam że Koreańczycy bardzo zainwestowali w rozwój, wygląd i technologie swoich modeli, jestem bardzo zadowolony z Elantry poza tym że jest przepiękna i przykuwa wzrok to również jest udanym modelem Hyundaia.
132 KM to nie mało jak na silnik 1,6l., ale żeby korzystać z tej mocy to trzeba go wysoko kręcić wtedy automatycznie więcej spala, natomiast przy delikatnej jeździe spalanie ma przystępne.
Biegi wchodzą bez problemów nie ma raczej sytuacji żeby trzeba było za długo szukać poszczególnych biegów.
Samochód jest w miarę miękki, mój poprzedni samochód był zdecydowanie twardszy i wyczuwalne były wszelkie nierówności ale w przeciwieństwie to Elantry lepiej trzymał się drogi przy pokonywaniu zakrętów. W Elantrze trzeba pamiętać że przy wyboistej i dziurawej drodze nie da się szaleć bo tył bardzo podskakuje co robi się niebezpieczne.
Przy oponach 15'' na nierównościach raczej plomby nam nie powypadają.
Raczej wszystko na swoim miejscu, szczególnie że sterownie radiem jest z kierownicy.
Wszystko na swoim miejscu i działaniu co do ogrzewania i chłodzeniu, w modelach przed faceliftingu otwory od wentylacji które znajdują się poniżej radia raczej nie są najlepszym rozwiązaniem. W modelach po faceliftingu zostały przeniesione powyżej radia i to chyba lepszy miejsce.
Nie należę to wysokich osób więc dla mnie i pasażerów z tyłu miejsca jest bardzo dużo, dodam jeszcze że jest więcej niż w Mazdzie 3 BL, którą posiadałem
Jak to w koreańcach i japońcach wyciszenie to nie najmocniejsza strona ale dużo zależy od opon, które się posiada. Letnie Hankonki nie są mega ciche natomiast mam zimówki Goodyeary i wtedy jest trochę ciszej (mimo że to zimówki)
Jeszcze pierwszego przeglądu nie miałem więc się nie wypowiem o tego typu kosztach, co do kosztów spalania to da się przeżyć.
Samochód w dobrej cenie choć o 10000zł. droższy od swojego brata I30, i niestety promocje na Elantrę nie są duże w porównaniu do częstych przy Hyundaiu I30
Odgłosy z paneli przednich drzwi i uszczelek w drzwiach, samoczynnie opadające powoli tylne szyby (mam ręczne- naprawa w ASO), brak w podstawowym radiu RDSu, ja zakupiłem nowe radio multimedialne z nawigacją, bluetooth i ekranem dotykowym więc problem ten mnie już nie dotyczy.
od początku miałem problemu z przednim hamulcami, przy całkowitym zahamowywaniu układ wydawał dźwięki jakby coś metalowego ocierało albo po prostu kończyły się klocki, po wielokrotnych interwencjach w ASO zostały wymienione przednie klocki i od tego momentu spokój, a tak to nic poza tym nie było i oby tak dalej

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 D-CVVT MPI 132KM 97kW [l/100km]

6,4