Ocena kierowcy - Hyundai Galloper II

grześ, 11 lat temu
Silnik 2.5 TD 105KM 77kW
Rok produkcji 1999
Hyundai Galloper II 2.5 TD 105KM 77kW 1998-2003 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : lekki samochód z dobrymi napędami. Przejeżdżam w terenie gdzie patrol się zakopuje ponieważ jest dużo cięższy.
Miałem wcześniej miałem jeepa cherokee i sprzedałem. Gallopera polecam. Dużo lepiej radzi sobie w terenie i cena części przystępna. Mój znajomy kupił pajero 1 i wali kasę w wyeksploatowane auto. Galloper to to samo co pajero 1 tylko produkowany przez hyundaya po zakończeniu produkcji przez mitsubishi więc łatwo znaleźć młode auto w dobrym stanie za niską kasę. Blacha dużo lepsza niż pajero.
Silnik pracuje doskonale. Duża odporność na paliwo złej jakości.
Skrzynia Ok. Dobrze spisuje się w terenie, jednak na drodze niezbyt dobrane przełożenia ale to przecież samochód terenowy a nie wyścigówka. Jeśli kogoś zadowala prędkość 100 km/h to ok.
Dobry promień skrętu samochodu. Jestem posiadaczem wersji krótkiej i doskonale sprawdza się w lesie, można zawrócić na wąskiej leśnej drodze na dwa razy.
Widoczność dobra. Siedzi się wysoko, samochód dobrze przeszklony. Lusterka wsteczne dużych rozmiarów.
Jak na samochód terenowy to wszystko na miejscu i pod ręka poza włącznikiem tylnej wycieraczki.
Bardzo szybko się nagrzewa nawet przy niskich temperaturach. Jestem posiadaczem wersji z klimą. Pomimo dużego przeszklenia klima dobrze sobie radzi.
Z przodu dużo miejsca. Wygodne fotele z rozkładanymi podłokietnikami. Nawet podczas długiej trasy wygodnie ( najdalej jechałem 280 km ciągiem w końcu to samochód terenowy a nie limuzyna do podróżowania). Jeśli kogoś zadowala nieduża prędkość to można spokojnie jeździć w dalsze trasy. Na tylnej kanapie nigdy nie podróżowałem.
Samochód dobrze wyciszony biorąc pod uwagę konkurencję w tej klasie i cenie. Jeździłem kilkoma samochodami zanim kupiłem gallopera.
Gdy kupiłem gallopera był na oponach błotnych w ciężki teren które bardzo huczały podczas jazdy co znaczyło że powstają duże opory toczenia, samochód palił około 12 litrów ale na tych oponach średnio radził sobie w terenie ponieważ były zbyt szerokie. Zakupiłem opony 50% teren 50% szosa. Spalanie spadło do około 9,5 litra. Dużo ciszej w samochodzie i w terenie radzi sobie doskonale. Jeśli ktoś chce obniżyć spalanie samochodu terenowego niech zacznie od zmiany opon. Założyłem opony węższe i naprawdę jestem zadowolony z samochodu w terenie.
Tani samochód za nieduże pieniądze.
Posiadam samochód od 2 lat jeżdżę sporo w terenie (samochód używam do celów myśliwskich) zrobiłem około 35 000 km. Poza wymianami płynów wymieniłem tylko czujnik oleju który się uszkodził i zatkały się spryskiwacze.
Brak

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 TD 105KM 77kW [l/100km]