Ocena kierowcy - Hyundai i10 I Hatchback

Marian, 10 lat temu
Silnik 1.1 SOHC 66KM 49kW
Rok produkcji 2009
Hyundai i10 I Hatchback 1.1 SOHC 66KM 49kW 2008-2010 - Oceń swoje auto
Inne : Włożyłem spacerówkę x-lander\'a do bagażnika! Wielki szok zmieściła się pod półką! Ktoś kto posiada taki wózek wie o czym piszę!
Auto spełnia oczekiwania w nim pokładane. Ma swoje wady i zalety, ale da się je lubić. Byłem z niego zadowolony, póki mi klapa rdzą nie zaszła, a ASO odesłało z kwitkiem.
Przeciętnie, ale czego się spodziewać po tak małym silniku. Jedzie, czasami się rozpędzi. W mieście nie trzeba nic więcej, a w trasę lepiej pojechać innym autem ;-)! Kultura pracy - przy niższych obrotach bardzo dobra, po przekroczeniu 3,5-4 tyś obr. zaczyna hałasować!
Bardzo pozytywnie, czasami wsteczny nie chce za pierwszym wskoczyć, ale ogólnie ok.
Ze względu na fakt iż po 10 tyś km coś zaczeło walić nie większych nie równościach - Hyundai ASO - \"zawieszenie jest w porządku\"! I nikt nie wie co i po co. Lecą łączniki, półbiedy nie są nie wiadomo jak drogie.
Parkowanie tego szkraba, to przyjemność...
Wszystko na swoim miejscu.
Bardzo szybko zatyka się filtr kabinowy - wymieniam co 4-5 miesięcy ze względu na jego stan. Wtedy jest dobrze. Wentylacja daje radę. Klima średnio wydajna (była sprawdzana i dobijana). Z grzaniem także przeciętnie, ale to chyba za sprawą małego silniczka, który nie za szybko osiąga wysoką temperaturę w mroźne dni.
Jak na gabaryty auta jest naprawdę dobrze.
Do prędkości 100km/h w porządku, powyżej robi się głośno, ale to miejskie autko!
Ze względu na nie dostatki mocy chcąc utrzymać jako taką dynamikę jazdy pedał gazu z reguły jest wciśnięty, co skutkuje sporym zapotrzebowaniem na paliwo.
Kupiłem w 2009 za 40 tyś zł, dlatego przeciętnie. Jakbym go kupił teraz za około 33 tyś zł, to by była ocena doskonale.
Łączniki oba do 20 tyś km nie dojechały. Na większych nie równościach wali przednie zawieszenia - ten typ tak ma!! Lakier odpada z plastikowych elementów. Wyszła rdza na klapie bagażnika - kilka ognisk korozji przebija spod lakieru w różnych miejscach klapy - HYUNDAI ASO \"auto ma 3,5 roku i jest po gwarancji, dziękujemy!\". TOTALNE ROZCZAROWANIE!!
Poważnych usterek nie było. Choć nie wiem jak zakwalifikować rdzewiejącą klapę, narazie małe ogniska, więc wpisałem do drobiazgów.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.1 SOHC 66KM 49kW [l/100km]

7,6