Ocena kierowcy - Hyundai i30 I Hatchback

Valigora1, 15 lat temu
Rok produkcji 2007
Hyundai i30 I Hatchback 1.4 109KM 80kW 2007-2010 - Oceń swoje auto
Jestem mile zaskoczony jezeli nic sie nie wydarzy zamierzam pojezdzic autkiem kilka ladnych lat.
Zgrabne i stylowe a jednoczesnie solidnie wykonane i zaprojektowane. Dużo miejsca zarówno dla kieorwcy jak i pasażerów co przy duzym bagazniku powoduje, iż w pełni I30 może być uważane za auto rodzinne. Szcególną uwage zwraca ladnie zaprojektowana linia auta oraz wykonczenie wnetrza i niebieskie podswietlenie zegarów. Silnik 1.4 moim zdaniem mógłby byc troche mocniejszy ale co do jego kultury pracy brak zastrzezen. Czasem na skryzowaniu nie wiem czy silnik jest wlaczony zero drgan na kierownicy i duze wyciszenie silnika. Przy wiekszych predkosciach jest juz gorzej ale jak porownam do mojego poprzedeniego bolida, ktory wpadal w rezonans i ogluszajacy ryk jak przekraczal 90 km nie stanowi to problemu.
Co do skrzyni biegów mam dwa zastrzezenia. Wsteczny nie zawsze dobrze wchodzi trzeba sie przylozyc tzn. podniesc dokladnie leawrek do gory i dokladnie wbic bieg do konca, inaczej nie pojedzie. Ponadto czasami mam problem z wbiciem 2 z 1 nie wiem od czergo to zalezy (podobno nalezy wbijac przez luz a ja ponoc wbijam z 1 na 2 bez skierowania go na chwilowy luz na srodku skrzyni) musze wtedy najlepiej wbic inny bieg bo ponownie wysprzeglenie nie pomaga.
Co do ukłądu jezdnego nie mam zastzrezen wszystko w najlepszym porzadku.
Widocznosc do przodu na 5 z tylu niesttey mocno ograniczona, nbardzo pomagaja lusterka boczne i czujniki cofania.
Wszytskie klawisze w zasiegu. Brak opcji sterowania radiem w kierownicy troche burzy ta harminie ale sam wybralem autko z 2007 r. bez tej opcji. Poza tym widzialem w sklepie ineternetowym modul do sterowania radiem do kierownicy kupie i zamontuje sobie i bedzie wszystko.
Nadmuch i klimatyzacja dziala prawidlowo, nie wiem jak bedzie w zimie, szybko usuwa zaparowania wewnatrz.
Ogromna przestrzen z prozdu i z tylu, co ciekawe w toyocie auris szorowalem nogami o kieorwnice a w I30 mialem jeszcze sporo luzu w obu przy maksymalnei wychylonych siedzeniach. Z tylu I30 jezeli siedzenia nie sa maksymalnie wycholne to mam nawet luz i nie szoruje kolanami o przednie siedzenie tak jak zdarza się w innych samochodach.
Czasem na skryzowaniu nie wiem czy silnik jest wlaczony zero drgan na kierownicy i duze wyciszenie silnika. Przy wiekszych predkosciach jest juz gorzej ale jak porownam do mojego poprzedeniego bolida, ktory wpqadal w rezonans i ogluszajacy ryk jak przekraczal 90 km nie stanowi to problemu.
Tu niestetey na razie zawód tylko raz spalanie srednie od tankowania do tankowania do pelna wynisolo 6.8 i to na dodatek w trasie. Po miescie w korkach w Warszawie wskazuje uparcie okolo 10-11 plus minus 1 litr z wlaczona klima. Licze ze sie ustatkuje.
Co do ceny i jego stosunku do jakosci to musze zauwazyc, ze moim zdaniem nie ma chyba bardziej korzystnego stosunku. Poczatkowo myslalem o Kia ceed ale gdy okazalo sie, ze za nizsza cene moge miec I30, ktory nie jest tak usterkowy jak ceed nie zastanawialem sie ani chwili i teraz blogoslawie sobie ze nie pakowalem sie w ceeda.
Wszytskie dziala na razie w porzadku, wystapila jedna wpadka ale z winy salony (zapomnieli aktywowac odlaczone mechanicznie swiatla dzienne). Juz w porzadku nic nie skrzypi nic nie odpada, nic nie stuka. Nie mam się do czego przyczepić. Aha zauważyłem po miesiącu uzytkowania zaczątki rdzy na jakimś niezabezpieczonym metalowym elemencie i w aso posmarowali mi srodkiem konserwujacym.
Brak powaznych usterek.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 109KM 80kW [l/100km]