Ocena kierowcy - Hyundai i30 I Hatchback

dn, 15 lat temu
Rok produkcji 2008
Hyundai i30 I Hatchback 1.4 109KM 80kW 2007-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : doskonałe jest wyciszenie do 120km/h, moc silnika przy pojemności 1,4, komfort jazdy i duża satysfakcja i przyjemność z jazdy sprawia że chce się nim jeździć gdyby nie te ceny benzyny
bardzo dobry samochód dla przeciętnej polskiej rodziny w wieku średnim, daje dużo przyjemności z jazdy, poczucia bezpieczeństwa, komfortu i satysfakcję z udanego zakupu,
Uważam że jest bardzo dobrze aczkolwiek nie doskonale. Ocena dobra jest jednak za mała ale 4,5 nie występuje w tej ocenie. Powodem gorszej oceny jest brak 6-go biegu lub złe wyciszenie powyżej 3,5 tyś obrotów co znaczy powyżej 120km/h. W porównaniu do innych VW Golf, Ford Focus, Opel AstraIII, wypada bardzo dobrze a nawet wydaje się być lepszy. Decydujące jest to że model jest nowy i prezentuje najnowsze rozwiązania. Silnik 1,4 16V DOHC ma moc 109 KM. Przyśpieszenie bardzo dobre na każdym biegu. Za dużo chce się oczekiwać od tego samochodu a nawet oczekuję się komfortu jazdy jak w samochodach klasy D,
Wszystko bardzo dobrze, operowanie dźwignią zmiany biegów zupełnie jak joystikiem komputerowym, biegi same wchodzą, ciężej włącza się bieg 1-wszy i wsteczny, przy zmianie biegów silnik pozostaje na podwyższonych obrotach co jest pewnym minusem,
jedzie się jak fordem focusem stabilnie i pewnie, samochód łatwo skręca i dobrze reaguje na operowanie kierownicą, trochę jeździ się jak gokartem gdyż samochód jest nisko zawieszony,
nie tak dobrze jak w samochodach rodzinnych, vanach czy SUV-ach ale wystarczająco dobra widoczność, najgorsza do tyłu ale rekompensują to bardzo duże lusterka zewnętrzne,
ergonomia bez zarzutów,
bez problemów, przednia szyba na dole przy pogodzie deszczowej zachodzi parą, trzeba włączać klimę, innych problemów nie zauważyłem,
najlepsza w klasie, wybierałem długo i nie spotkałem samochodu w tej klasie z tak dużą przestrzenią wnętrza, dorównuje może tylko Nissan Tida ale przegrywa swoim wyglądem zewnętrznym przypominającym samochodzik zabawkę,
jak wspomniałem do 120 km/h i poniżej 3,5 tyś obr. doskonałe. Wydaje się że jedziemy samochodem o klasę wyżej. Samochód płynie jeżeli jest dobra nawierzchnia. Rodzina zasypia. Niestety powyżej tych parametrów zaczyna stopniowo buczeć co trochę przeszkadza przy dłuższych trasach. Rozwiązanie to jechać do 120 km/h i tylko zwiększać prędkość i obroty przy wyprzedzaniu. Konstruktorom samochodu polecam zastosować 6 bieg bądź wyciszyć buczenie. Dziwne bo powyżej 140 buczenie przechodzi.
zużycie paliwa trzyma poziom konkurentów, ceny napraw i przeglądów mniejsze,
ceny w Polsce ogólnie uważam za skandaliczne bo słyszałem że na Węgrzech są mniejsze o 20%. Również akcyza państwowa to skandal. Rząd musi znieść niektóre podatki które sprawiają że taki samochód jest droższy niż za granicą u naszych braci jak również ceny benzyny są zawyżone. Przykładem może być USA. Cena tego samochodu w USA to około 40 tyś zł. Za benzynę płacimy 2 zł za litr.
nie ma na razie
nie ma na razie