Ocena kierowcy - Hyundai i30 II Hatchback 5d Facelifting

foxter, 8 lat temu
Silnik 1.6 GDI 135KM 99kW
Rok produkcji 2015
Hyundai i30 II Hatchback 5d Facelifting 1.6 GDI 135KM 99kW od 2015 - Oceń swoje auto
Inne : Wykończenie wnętrza (spasowanie, materiały).
To co mi się podoba i co uważam za atuty i30stki: design, funkcjonalność - wszystko na swoim miejscu, silnik no i przede wszystkim wykończenie wnętrza - wszystko na prawdę solidnie wykonane z niezłych materiałów (deska rozdzielcza, przesuwany podłokietnik to jest to!, komfortowe siedzenia) - mam wersję comfort, stąd może moje odczucia, ale na prawdę wykończenie wnętrza jak dla mnie super!
Dałem 5, dałbym nawet 5,5 gdyby silnik miał turbinkę, ale niestety w standardowym i30 nie można dostać 1,6 z turbiną a wersja sportowa do mnie mniej przemawia choćby wyglądem, czy praktycznym zastosowaniem w codziennym użytkowaniu. Więc silnik 1,6 bez turbo, ale działa o wiele lepiej niż się tego spodziewałem, osiągi na dobrym poziomie, może spalanie troszkę za wysokie. Ale na koniec - liczę, że w 3 generacji i30 benzyna z turbiną będzie dostępna w wersji standardowej!
Bez uwag, może jakieś małe ale na prawdę nieodczuwalne.
Jak dla mnie super, nie mam uwag.
Ja nie mam z tym żadnych problemów, dla mnie ok.
5/5.
5/5. Jedna rzecz którą bym dołożył to pełne ogrzewanie przedniej szyby, u mnie jest częściowe.
Przód bardzo dużo miejsca, mam prawie 190cm i na prawdę miejsca wystarczy, o wiele więcej niż np. w nowym Tucsonie... Z tyłu nie wiem, nie jeździłem, ale nikt się nie skarżył:)
Tutaj nie mogę dać 5, jest wprawdzie o niebo lepiej niż było w poprzedniej generacji, gdzie dałbym... 2, ale zawsze może być jeszcze lepiej. Jeszcze dodam, że moja uwaga dotyczy prędkości > 150km/h. Poniżej jest bardzo dobrze, a gdy auto stoi na światłach to ciężko ocenić czy silnik jest włączony. Więc jest dobrze, ale do ideału jeszcze brakuję.
Wszystko okej, jedna uwaga - auto mogłoby troszkę mniej palić, fakt że głównie jeżdżę autostradą i nie żałuję pedału gazu, ale ciut mniej i byłoby idealnie.
Wart swoich pieniędzy!
Usterek po pół roku i przejechaniu 8 500 tys. brak. Może lakier troszkę miękki, ale nie jest źle.
Brak!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 GDI 135KM 99kW [l/100km]