Ocena kierowcy - Hyundai i30 II Hatchback 5d

Silnik 1.4 MPI 100KM 74kW
Rok produkcji 2013
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Hyundai i30 II Hatchback 5d 1.4 MPI 100KM 74kW 2012-2015 - Oceń swoje auto
Silnik : słaby, ale od nowości LPG i ciągle żyje :)
Przeniesienie napędu : jak pisałem - sprzęgło
Ogólnie jestem zadowolony. W miarę wygodnie i tanio dowozi z i do pracy, da się pojechać na urlop. Stosunkowo drogie AC - ubezpieczyciel twierdził że blacharka droga, bo praktycznie wszystko płynie z Korei a to oznacza drogie komponenty i długi czas wynajmu auta zastępczego. W momencie kupna niezła relacja cena/wyposażenie. Gdyby hyundai nie wyrównał cen w górę z konkurencją, kupiłbym znowu. Do spalania LPG należy dodaćna 100 średnio 1,2 Pb 95 - do 1,8 przy 130km/h
trochę za słaby, wymieniam olej co 30kkm i nie dolewam między wymianami
czasami problemy z wybraniem 1 i wstecznego
trochę niestabilny w zakrętach, trwałe zawieszenie - do teraz nic nie wymieniane
się trzyma, wypryski w 2 miejscach rdzy w - miejscach uderzenia kamyczków, rdza wokół zamka tylnej klapy (we wnątrz)
jak dla mnie słupek A dużo zasłania, to samo słupki tylne
albo wygodna pozycja za kierownicą, albo wszystko w zasięgu ręki i wzroku - przynajmniej pryz mojej posturze
mokro, zimno i więcej jak 2 osoby na pokładzie - wentylacja nie wyrobi z szybami. Automatyczną klimatyzację przy ogrzewaniu - trzeba ręcznie korygować (w górę), tzn. temperaturę ustawioną 25 utrzymuje cały czas, ale dla mnie to za gorąco. Przy temp. ustawionej
dla dwójki ok, z tyłu najczęściej i tak jeździ powietrze
do 80 km/h ok, później już mniej. Do 100 głośno silnik, potem głównie opływ powietrza.
w pracy mam oktavię, przeglądy zauważalnie tańsze, AC też stosunkowo drogie
w 2013 było dla mnie ok, aktualnie w podobnej cenie dużo większy wybór - hyundai zdrożał - więc nie wiem czy zdecyduję się na nowego i30
nietrwała kamera cofania i czujniki z tyłu - ale może dlatego, że z pakietu dealerskiego, a nie "oryginał"
1x sprzęgło przy ok. 70kkm - uznana reklamacja, 1x sprzęgło przy ok. 130kkm - nie uznana reklamacja - " kierowca nieumiejętnie posługuje się sprzęgłem" Robię rocznie ok. 40kkm (głównie trasa), w ciągu 20 lat miałem 4 auta - nowe i używane. Wszystkich pozbywałem się z przebiegiem ok. 300kkm i w żadnym nie wykieniałem sprzęgła

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 MPI 100KM 74kW [l/100km]

6,2