Ocena kierowcy - Hyundai i30 II Hatchback 5d

Gazer, 10 lat temu
Silnik 1.6 MPI 120KM 88kW
Rok produkcji 2012
Hyundai i30 II Hatchback 5d 1.6 MPI 120KM 88kW 2012-2015 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Porównując z innymi samochodami, których kilka zaliczyłem hultaj jest zdecydowanie najlepszy. Oceniam go bardzo krytycznie a i tak w porównaniu do konkurencji (mam na myśli podobne samochody w zbliżonej cenie)póki co jest o niebo lepszy. Wg mnie Najbardziej zbliżony do Civica.
Bardzo poprawny samochód, ale nie idealny. Szczególnie dziwne jest zachowanie zawieszenia na kiepskich drogach - ma się wrażenie, że dobija do oporu.
Jedyna uwaga to trochę słabe przyspieszenie przy ruszaniu - może to być efektem takiego a nie innego zestopniowania skrzyni biegów. Przy wyprzedzaniu nie widzę problemów.
Przez te 6 biegów trochę się trzeba napracować
Bardzo mi odpowiada układ kierowniczy, natomiast wątpliwości budzi zawieszenie. Przy naszych dziurawych drogach często wydaje mi się, że dobija bez wyraźnej potrzeby. Natomiast przy ruszaniu i hamowaniu zachowuje się bardzo dobrze.
Konstrukcja i sylwetka taka a nie inna (teraz na topie) i podobnie jak w innych autkach nie zapewnia najlepszej widoczności do tyłu. Lusterka, ogrzewanie szyb, oświetlenie drogi bez zarzutu.
Bez żadnych zastrzeżeń.
Bardzo dobre. Wyjątkowo szczelne nadwozie, dobry filtr kabiny. Sporo jeździłem po polnych drogach a wewnątrz zawsze czysto.
Oczywiście jak na ten segment
Jest niezłe, ale słychać żwir uderzający w nadkola. W innych samochodach tego nie spotkałem. Oczywiście ma to miejsce tylko przy jeździe po żwirze.
Nie jest źle. Przy spokojnej jeździe w trasie (maks. do 120, średnio 100-110, w terenie zabudowanym 60-70) da się zmieścić w 6l/100km.
Bardzo korzystny
Nic się nie wydarzyło. Natomiast można krytykować ciężko zamykające się zamki drzwi - jak nie klepniesz to się nie zamkną.
Nie było żadnych

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 MPI 120KM 88kW [l/100km]