Ocena kierowcy - Hyundai i30 II Hatchback 5d

Rok produkcji 2013
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Hyundai i30 II Hatchback 5d 1.6 CRDi 110KM 81kW 2012-2015 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Zacznę może od tego, że jeśli miałbym coś poprawić w tym aucie to wyciszenie od prędkości powyżej 120-130km/h, uciążliwy szczególnie hałas toczenia kół, szumy wiatru czy odgłosy silnika na całkiem przyzwoitym poziomie. Testowałem wiele opon, zdecydowanie na tym elemencie w tym samochodzie nie należy oszczędzać, trzeba celować w ciche opony i tyle. Przejechałem ponad 150tys km, większość trasy i tak 30-40% miasto, nie zanotowałem żadnych usterek, prosty diesel bez dwumasy, z rozrządem na łańcuchu o w miarę dynamicznej charakterystyce.
Oszczędny, rekord spalania przy stałej prędkości 110km/h to 3,7l, w zimie po mieście ponad 6l, przy spokojnej jeździe średnie spalanie 4,5-5,5. Kultura pracy niezła,olej wymieniany co 10-15tys km.
Biegi wchodzą bezproblemowo, rzadko ale zdarzało się mu lekko przyhaczyć przy wrzucaniu 3-go biegu.
Auto do prędkości 150-160km/h prowadzi się bardzo pewnie. Trzy tryby wspomagania, ja praktycznie cały czas jeździłem w trybie normal, w zimie kiedy po nocy napada sporo śniegu zdarzyło się przełączyć na parkingu w tryb comfort, przy większych prędkościach można korzystać z trybu sport.
Niewielkie ogniska rdzy po 6 latach, na tle konkurencji w tym segmencie nie jest jednak źle.
Jest jak dla mnie na prawdę OK.
Tutaj dałbym dwie gwiazdki więcej, absolutnie wszystko na swoim miejscu.
Klimatyzacja automatyczna dwustrefowa bardzo wydajna, przydatne szybkie ogrzewanie przedniej szyby z mocnym nawiewem, brak zastrzeżeń w tym elemencie.
Auto zaskakuje przestronnością, biorąc pod uwagę gabaryty wewnątrz jest na prawdę komfortowo.
Dobre, jednak duże szumy opon przy wyższych prędkościach zaniżają ocenę.
Oszczędny silnik, brak usterek czyli jest lepiej niż dobrze.
Auto jest wycenione bardzo uczciwie.
To nie usterka ale klocki i tarcze mogłyby wytrzymywać więcej. Generalnie nic się nie zepsuło.
Brak.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 CRDi 110KM 81kW [l/100km]