Ocena kierowcy - Hyundai i40 Kombi Facelifting

Rok produkcji 2016
Hyundai i40 Kombi Facelifting 1.7 CRDi 141KM 104kW 2015-2018 - Oceń swoje auto
Inne : Przestrzeń !
Inne : Brak
Po 1000 km uważam zakup za 100 %!trafiony. Jak dalej pokażą kilometry :)
Fajnie chodzi. Zapakowany na ful, 3 osoby, bardzo dobrze sobie radzi z wyprzedzaniem. Ciut czuć turbodziure, ale w focusie miałem to samo. Nienjestem kierowca rajdowym ale nawet przy załadowanym samochodzie nie mam obawy o wyprzedzanie na 5-6 biegu.
Wchodzi dobrze. Sprzęgło łapie bardzo nisko. Plus minus niewiem.
Słyszałem wiele negatywnych opini. Cóż na kierownicy wrażenie delikatnego luzu. Nie jest bardzo precyzyjna ale mi to nie przeszkadza. 100-120 na wąskich krętych drogach - prowadzi sie bardzo dobrze. Kiedyś jak jeździłem avensiska to delikatne dotknięcie kierownicy powodowały szybka i duża reakcje na drodze. Chyba wole z lekka tolerancja :)
Jedynyy problem jaki do tej pory zauważyłem, to podjeżdżając do świateł trzeba poćwiczyć troche mięśnie brzucha schylając sie. Dach schodzi bardzo nisko przez co ogranicza widoczność górna. Z tylu kamera cofania obowiązkowa. Design ladny ale ogranicza widoczność dlatego kamera to obowiązkowa pozycja.
Dla mnie wszystko na swoim miejscu.
Klima działa bardzo dobrze. Zima jeszcze przede mną.
Ilość miejsca - krótko REWELACJA. Za przednimi fotelami nawet jak mam ustawiony przednim pod siebie (186 cm) to jest ze 20 cm luzu. Bardzo duzo miejsca.
Nie jeździłem szybciej jak 150-160 Przy 140 lekki szum powietrza. Spokojna rozmowa w środku. Duzo zależy odnasfaltu. Na gładkim i 130 -140 na bocznych drogach - praktycznie sie nie odczuwa otoczenia. Bardzo fajnie.
Pierwsze 500 km glownie trasa, prędkości 80-140. Z komputera 6,4. Na stacji 32 litry. Także komputer nie kłamie :) Teraz 10000 km. Glownie trasa z max 150-160. Ale głównie 140 komputer pokazuje 6,8.
Udało mi sie kupić na wyprzedaży za bardzobdobra cenę :)
Niebwuobrazam siebie usterek Przy 1000 km.
1000 km mam dopiero

On - zużycie paliwa dla silnika 1.7 CRDi 141KM 104kW [l/100km]