Ocena kierowcy - Hyundai i40 Kombi Facelifting

PTR, 4 lata temu
Silnik 1.7 CRDi 141KM 104kW
Rok produkcji 2016
Hyundai i40 Kombi Facelifting 1.7 CRDi 141KM 104kW 2015-2018 - Oceń swoje auto
Wygodne duże auto na trasy. Dobre wyciszenie
Brakuje mocy przy tej masie samochodu, dość duże spalanie
Skrzynia 7 stopniowy automat, szybka zmiana biegów, czasami trochę szarpnie, lubi się zagapić przy nagłym przyspieszaniu
Zawieszenie bardzo komfortowe, cicho pracuje, bezpieczne i stabilne, mogło by być trochę bardziej stabilne przy ostrzejszej jeździe ale to w końcu rodzinne auto. Hamulce mogły by być mocniejsze
Design super, mimo swoich lat auto wygląda świeżo, wersja kombi ładniejsza niż sedan
Słupki przednie ograniczają widoczność. W kombi mało widać do tyłu, na szczęście mam kamerę
Wszystko w zasięgu ręki i logicznie. Jedynie przycisk trybów jazdy mógłby być bliżej dźwigni zmiany biegów
Słaba klima na nowym czynniku, nie daje rady schłodzić nagrzanego samochodu. Mam porównanie do VW Touran, Caddy, Opel Astra
Bardzo wygodne fotele, wentylowane i podgrzewane, nawet tylna kanapa. Dużo miejsca na nogi z przodu i z tyłu, duży bagażnik. Ogromna klapa bagażnika , nie wiem jak z otwieraniem ręcznym bo swoje waży, ja mam siłowniki elektryczne
Nawet przy prędkościach mocno autostradowych jest bardzo cicho
Dużo pali
Samochód z takim wyposażeniem, zapewniający taką wygodę na długich trasach i tak wyglądający za te pieniądze nie ma konkurencji
Wymienione 3szt 3-go światła stop, po 1 lampie tył, przedni grill, osłony słupków B, czasem zawiesza się elektryka (fotel się nie cofa przy wsiadaniu, znika dźwięk kierunkowskazów)
Problem ze sprzęgłami w skrzyni DSG, wymienione siłowniki

On - zużycie paliwa dla silnika 1.7 CRDi 141KM 104kW [l/100km]

9,2