Ocena kierowcy - Hyundai i40 Sedan

robert_stajuda, 7 lat temu
Silnik 1.6 GDI 135KM 99kW
Rok produkcji 2013
Hyundai i40 Sedan 1.6 GDI 135KM 99kW 2012-2015 - Oceń swoje auto
Inne : Ogólnie jako całość samochód pozytywnie mnie zaskoczył.
Samochód jest wiernym towarzyszem częstych podróży służbowych. Prawie 200 tysięcy na liczniku a obyło się bez żadnych awarii. Mimo wielu negatywnych komentarzy odnośnie prowadzenia ja się tym autem oswoiłem. Przy kilku podbramkowych sytuacjach udało mi się wyprowadzić samochód na prostą dzięki ESP.
Silnik cichutki. Przy odpowiednim dozowaniu obrotów pozwala na dynamiczna jazdę. Do prędkości 100 km/h spalanie potrafi zjeść do 6l/100km. Poźniej wirek w baku robi się coraz większy. Mi średnio pali 8,8 l/100 km. Głownie autostrady i drogi szybkiego ruchu.
Skrzynie, a precyzyjniej jej drążek trzeba co 2 przeglądy regulować a wtedy pracuje gładko i bez oporów. Drążek dobrze leży w dłoni.
Mam trzy zastrzeżenia do układu jezdnego. Samochód jest wrażliwy na boczne podmuchy wiatru. Mały skok amortyzatorów, więc przy większych dziurach bardzo dobija. No i najważniejsze szybko rozregulowująca się geometria. Co przegląd trzeb ją ustawiać gdyż inaczej samochód zaczyna pływać na boki przy prędkościach autostradowych.
ogólnie jest dobrze. Widoku do tyłu nie będę komentował bo w sednach rzadko jest dobry. Z przuku jest ok. Lusterka pokrywają dużą powierzchnię.
Wsiadasz i od razu wiesz co do czego służy. Wszystko sensownie rozplanowane i dobrze działające. Bardzo wygodne fotele, na których nawet po 1000 km plecy nie bolą.
Samochód szybko się nagrzewa. Klimatyzacja bardzo wydajna. Nie ma do czego się przyczepić.
Pasażerowie, którzy jechali ze mną pierwszy raz byli za każdym razem pozytywnie zaskoczeniu ilością miejsca zarówno z przodu jak i z tyłu. Trzech dorosłych facetów z tyłu daje radę. Na co dzień jeździ tam trójka moich pociech, w tym dwie na fotelikach.
Tak się przyzwyczaiłem do tego, ze w samochodzie jest dosyć cicho, ze jak teraz zacząłem rozglądać się za nowym samochodem to we wszystkich bardzo przeszkadza głośność jednostki napędowej oraz ogólna.
Nic się nie psuje. Klocki hamulcowe wymienione po 90 tys. tarcze przy 180 tys. Tylko olej i filtry. Owszem mało nie pali, ale nie tylko spalanie decyduje o ekonomiczności auta. Pamiętajmy o 5 letniej gwarancji.
Jak do tej pory najlepszy samochód jaki miałem. Zważywszy na wybitnie atrakcyjną ceną za jaką został zakupiony mój samochód mogę tylko chwalić.
Brak jakichkolwiek awarii.
Brak jakichkolwiek awarii.