Ocena kierowcy - Hyundai i40 Sedan

Silnik 1.7 CRDi 136KM 100kW
Rok produkcji 2014
Hyundai i40 Sedan 1.7 CRDi 136KM 100kW 2011-2015 - Oceń swoje auto
Silnik : oszczędny
Jak dla mnie jeden z ładniejszych aut na drogach .Wygodny przestronny .Bardzo dobry na długie trasy .
Jak na 1700 pojemność jest ok . Na pewno są mocniejsze Moc i moment wystarczają do sprawnego poruszania się a co ważne jest niskie zużycie paliwa ps (lepszy niz 1,9 tdi PD Na wolnych obrotach minimalne przenoszą się drgania na kierownice i karoserie
Ok . Można uznać za dobra ,biegi "wchodzą" poprawnie . Posiadam VW - tam jednak jest lepiej
Tutaj mam troszkę mieszane odczucia. Pokonując poprzeczne nierówności ( przejazd kolejowy ) trochę głośny. Przy szybszych prędkościach troszkę myszkuje Może to wina opon o wysokim profilu 205/60/16 -może na 18 jest lepiej. Tragedii nie ma :( VW lepiej )
W ramach gwarancji naprawa lakiernicza dachu.( pęcherze przy podszybiu) poza tym ok .
Coś za coś Ładna linia auta powoduje ze stojąc blisko sygnalizatora nisko pochylona przednia szyba ogranicza widoczność ku górze . To samo z tyłu + fabrycznie ciemne szyby ale tutaj pomagają czujniki
Bez zastrzeżeń. Światła auto . Klimatronik+ sterowane z kierownicy
Mam klimatronika , czujnik zaparowania szyby itp działają poprawnie Bardzo dobra wentylacja . Jak każdy diesel nagrzewa się długo ale ogrzewana kierownica to super sprawa
mam 190 cm jest super.
Generalnie cicho . Większy świst powyżej 140 km/h. Na zimówkach słychać szum z tyłu -nadkola bagażnik . Warto dodatkowo wygłuszyć albo zainwestować w ciche opony
ceny porównywalne w tej klasie samochów
dla mnie ok
na gwarancji wymiana przekładni kierowniczej. Uważam że była to kwestia wymiany krzyżaka ale serwis nie bawi się w drobiazgi i wymienili cała
jak na 85000 przebiegu brak

On - zużycie paliwa dla silnika 1.7 CRDi 136KM 100kW [l/100km]