Ocena kierowcy - Hyundai ix20 Mikrovan

lukaszZST, 12 lat temu
Silnik 1.6 CVVT 125KM 92kW
Rok produkcji 2011
Hyundai ix20 Mikrovan 1.6 CVVT 125KM 92kW 2010-2015 - Oceń swoje auto
Inne : Inne: Bluetooth fabryczny. Naprawdę super działa. Można wypowiadać głosowo numer lub z książki telefonicznej adresy. Przyciski na kierownicy są tez podświetlone
Bardzo udane auto, jak to minivan wsiada i wysiada sie bardzo dobrze bez schylania się, lusterka są tak olbrzymie że można zobaczyć tyknie światła które nachodzą na błotniki. Automat jest wart, ale wielu Polskich kierowców nie umi się przekonać do automatu. Automat jest tańszy w eksploatacji niż z manualną skrzynią biegów, bo się nić w niej nie wymienia.Dla wszystkich co chcą kupić jakikolwiek nowe auto proszę iść za radą Auto Świat. Auta sie szuka w całej Polsce u wszystkich dilerów. Każdy diler ma iną cenę inne dodatki. Ja wysłałem zapytanie do wszystkich dilerów w Polsce. Różnica na jednym samochodzie była 12 tys.zł Gdzie faktyczny upust do Hyundaia jest 3 tys.zł na ix20 w grudniu 2011. Bardzo dziwi mnie postawa Hyundaia ponieważ daje opony zimowe gratis ale okazuje się potem że opony są najtańszego sortu Nankang,Debica, Barum .Ja dostałem Nankang. Taka marka jak Hyundai powinna dawać leprze opony zimowe ale z drugiej strony w Kia nic nie daje Importer gratis. . Oto mój email: lukasz.zst@buziaczek.pl dla kontaktu. Zapraszam na forum o gólno Polskie http://hyundaiforum.pl i http://www.mojavenga.pl . Na stronie klubu są fotki mojego samochodu i raportu z dania codziennego. I jak tanio kupić auto
Super auto,w mieście nie trzeba używać sprzęgła bo jest automat i elastyczność jet boska
Jak na automat działa płynie, bez szarpnięć. Szukałem automatu bez elektroniki jak ma grupa VW skrzynie DSG. Może nie jest ten Automat w ix20 tak doskonały jak skrzynia DSG, ale jest to skrzynia starego tupu i niema co się w niej zepsuć. I nie trzeba jej serwisować tak jak DSG np wymianę sprzęgła. Bardzo zachęcam do takiej skrzyni biegów spala tyle samo co 6 biegowa skrzynia manualna
Doskonały, łatwo wyczuć co sie dzieje z pojazdem , moje auto ma ASR i ESP.
Bardzo przeszklony samochód. Fajną sprawą są przyciemniane szyby z tyłu samochodu fabrycznie.
Dużym plusem w ix20 jest pakiet Comfort gdzie w standardzie jest podłokietnik dla kierowcy jak pasażerów na tylnej kanapie. Wszystkie przełączniki chodzą lekko, i podświetlenie na niebiesko jest bardzo łagodne i nie razi tak w nocy jak np w VW. Fajną sprawą są takie drobiazgi jak haczyk na zakupy za fotelem pasażera ,regulacja podłogi w bagażniku, regulacja w z dłużna i regulacja oparcia w tylnej kanapie. W standardzie jest siatka na bagaże w bagażniku
Po 3km przy -15C robi się w aucie ciepło, sprawdzałem to teraz w Wiśle. Ciepło jest z przodu nie wiem jak jest z tylu bo jeżdżę sam.
Mam 205 cm wzrostu waga 140KG jest super w stosunku do Seata Ibizy. Daje ocenę 4 za fotel kierowcy jest trochę krótki. Fajna sprawą jest że auto zewnątrz jest małe a w środku duże
Bajer naprawdę super. Na postoju to tylko słychać radio jeśli jest włączone i układ ogrzewania.
Jeżdżę tak samo jak z silnikiem TDI bez oszczędzania 80% miasta 20% droga expresowa . spalił mi na 100km 9,5 L w bitym mieście ponieważ nie byłem jeszcze nim nigdzie dalej i w korkach z klimatyzacją i ogorzeniem w automacie, nie mam zbyt lekkiej nogi po przednim aucie. Auto ma 5 lat gwarancji na wszytko od a-z , konkurent KIA venga ma 7 lat gwarancji obłożone wyłączeniami ,pisano o tym nie raz w gazetach. I jakość wykonania w ix20 jest super w stosunku do Kia Venga . Dlatego podałem spalanie średnie dla minimalnego, maksymalnego i przy oszczędnej jeździe tyle samo bo mam przejechane raptem 500km
Auto jest warte swojej ceny
Nie wiem za krotki czas użytkownika
Problem jest w BAKU . Pojemność jest 48L a wchodzi 38-40L pod korek. NIe raz pisano o tym na forum bo dotyczy to też KIA Venga. Podobno zbiera sie powietrze. Maksymalny zasięg na baku to 445KM w mieście jak jest na trasie nie wiem nie sprawdzalem

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 CVVT 125KM 92kW [l/100km]

9,4