Ocena kierowcy - Hyundai ix20 Mikrovan

Silnik 1.6 CVVT 125KM 92kW
Rok produkcji 2011
Hyundai ix20 Mikrovan 1.6 CVVT 125KM 92kW 2010-2015 - Oceń swoje auto
Inne : Wnętrze
Układ elektryczny : brak kierunkowskazów
Układ elektryczny : brak wentylacji
Karoseria : odpadające elementy ozdobne nadwozia
Całokształt oceniam na 4 ma bardzo pojemne wnętrze, spory bagażnik, ciekawie rozwiązanie z podwójna podłogą w bagażniku. Brakuje mi trochę paru elementów we wnętrzu ale o tym potem. Ma też małą wadę jak dla mnie w samochodzie który przejechał 50000 km nie powinna skrzypieć tapicerka ani fotel kierowcy.
Silnik niby mocny na papierze ale jakoś tego nie czuć, do miasta idealne rozwiązanie, ale w trasie trochę brakuje mu momentu do wyprzedzania. Aby ciągną w miarę możliwie to trzeba go kręcić do wysokich obrotów a wtedy robi się nie przyjemnie głośny.
Skrzynia biegów, duży plus za 6 bieg, w trasie idealne rozwiązanie, biegi trochę za długie, rozpędza się i rozpędza. W VW Polo który miałem wcześniej trwało to trochę szybciej. Bardzo to czuć podczas wyprzedzania. Choć muszę przyznać że jadąc na 6 biegu przejechałem całą trasę od Poznania do Warszawy. Powyżej 110 wyprzedza bardzo przyjemnie i równo ciągnie do 180 bez zadyszki.
Jak dla mnie dobrze zestrojony, nastawiony na dynamiczną jazdę. Nie pokłada się w zakrętach, w miarę komfortowy. Trochę mnie irytuje elektryczne wspomaganie kierownicy na której nie czuć w ogóle drogi.
Komfort jak na tak krótkie auto jest w miarę komfortowe. Dobrze wybiera nierówności, ale nie radzi sobie kompletnie z poprzecznymi nierównościami.
Dobrze przemyślany samochód idealny dla początkującej rodziny. Wnętrze dobrze przemyślane, radio na odpowiedniej wysokości, plus za możliwość wygaszenia wyświetlacza, pojemny schowek. Brakuje mi trochę schowka w górnej części deski ale to jest do przeżycia. W samochodzie 2 wejścia gniazd dla zapalniczek + jedno w bagażniku. W pełni regulowana tylna kanapa. Jak dla mnie przeszkadza mi trochę brak możliwości złożenia oparcia prawego fotela na płasko. Niestety autem nie można przewieść długich przedmiotów. A zapomniał bym przednie słupki są tak szerokie że potrafią zasłonić pieszego na przejściu. Trzeba uważać.
I tu dochodzimy do sedna sprawy. Mam wersje w której brakuje podłokietnika przedniego oraz kratek wentylacji dla tylnej kanapy. Przód schładza i ogrzewa się szybko ale tył to już inna historia.
Tu niema się co rozpisywać miejsca jest dużo.
Silnik dobrze wyciszony na niskich obrotach. Niestety przy wyższych prędkościach słychać jakbym jechał szafa na koła. Bardzo słychać opływające powietrze.
Hmm nie wiem co napisać. Spalanie w mieście średnie 7,5 l. W trasie ok 6,5 l. Raz udało mi się zejść ze spalaniem do 5,4 l ale to była jazda emeryta. Jazda autostradą z prędkością 180 spalanie 12 l. Serwis nie ma dramatu ale tanio też nie jest. Jeszcze nic nie było wymieniane, tylko dolewałem płyn do spryskiwaczy
Kupiłem go tanio w miarę, pojemność wnętrza zachwyca, nie przepłaca się za samochód tylko dlatego że ma znaczek VW na masce.
Drobne usterki już były. Odpadły plastikowe osłonki klamek ( ala chromy), serwis niestety nie jest w stanie tego zamocować z powrotem. Odkręciła się osłona od przedniej tarczy hamulcowej, raz niestety samochód nie rozpoznał kluczyka nie otworzył drzwi. Zaciął się wiatrak wentylacji, przestały działać kierunkowskazy. Na razie tyle.
poważnych awarii brak. ani razu nie jechałem na lawecie. Na razie nie jest źle.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 CVVT 125KM 92kW [l/100km]

5,4