Ocena kierowcy - Hyundai ix35 SUV

Grzegorz, 10 lat temu
Silnik 1.6 GDI 135KM 99kW
Rok produkcji 2012
Hyundai ix35 SUV 1.6 GDI 135KM 99kW 2010-2013 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Daje wygodę i dosyć bezpieczne poruszanie się przy rozsądnych prędkościach.
Inne : skrzypienie podłokietnika.
Nie dałem doskonale bo taką ocenę mogą dostać auta doskonałe, nie za 75 tyś zł.
Silnik pracuje cicho, po roku użytkowania nie miałem żadnej usterki. Nie dałem wyższej oceny, ponieważ strasznie dużo spala. 135 KM przy tej masie i oporach stawianych powietrzu jest o co najmniej 50 KM za mała, no ale przy tej pojemności nie można przecież tego wymagać, choć turbinka zrobiłaby kawał dobrej roboty.
Poza biegiem wstecznym, biegi wchodzą bardzo łagodnie i precyzyjnie. Na 6 biegu można jechać z dość niską prędkością, co pomaga obniżyć i tak wysokie spalanie.
Autko jak na wysokiego SUV-a bardzo fajnie prowadzi się po krętych i nierównych drogach w przedziale prędkości 90-120 km/h. Bardzo kulturalnie wybiera nierówności, a przy gwałtownych zmianach toru jazdy, dość sztywno trzyma się drogi. Ale przy większych prędkościach robi się już niebezpiecznie. W zimie systemy wspomagające bezpieczeństwo działają całkiem sprawnie, trudno wpaść w poślizg nawet z pomocą hamulca "ręcznego". Dobrze prowadzi się po śliskich nawierzchniach jak na jedno-osiówkę. Zaspy nie stanowią problemów. System wspomagający zjazd ze stromych zboczy działa bardzo fajnie. Ciężko mi było na początku przyzwyczaić się do elektrycznego utwardzenia wspomagania przy większych prędkościach, gdyż robi delikatny opór przy próbie ruchu kierownicą z pozycji jazdy na wprost. Hamulce bez zastrzeżeń.
Widoczność bardzo zadowalająca, lusterka duże, tylna szyba też wystarczająca, choć osobiście polecam czujniki cofania, bardzo ułatwiają parkowanie.
Ergonomia deski całkiem fajna, podłokietnik centralny oraz w drzwiach w dobrym miejscu, więc dłuższa podróż nie jest męcząca. Kierownica regulowana góra-dół oraz przód-tył daje możliwość ustawienia kolumny pod siebie.
Działa bardzo dobrze, w mojej wersji jest podgrzewana szyba przednia ale tylko w dolnej części przy wycieraczkach, ale w połączeniu z nawiewem na szybę bardzo szybko pozbywa się szronu i cienkiego lodu. Parę wysusza w kilkanaście sekund.
Jest bardzo wygodnym autkiem, siedzenia wygodne, z żoną nie jesteśmy wysocy, więc i dla dzieci zostaje dużo miejsca, jednak dla wyższych osób auto na pewno zrobi się ciasne. Bagażnik niestety mały, a pochylanie tylnych siedzeń jeszcze go ogranicza.
Cicho i przyjemnie przy mniejszych prędkościach, po 130 km/h robi się coraz głośniej.
Po roku użytkowania moja średnia spalania przy przebiegu 7,5 tyś km w 85% po mieście wychodzi 11,4 l/100km. Jeżdżę delikatnie, klimę używam tylko w lecie i w zimie do odmrożenia czy odparowania szyb. Nie dołożyłem poza płynami do spryskiwacza i pielegnacji auta ani grosza
jak za tą cenę jest to autko godne uwagi.
Miałem drobne usterki występujące we wszystkich tych modelach, czyli sypiąca się gąbką siedziska kierowcy i skrzypiący podłokietnik. Poza tym żadnych problemów. Wszystkie usterki usunięte w ramach gwarancji.
Brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 GDI 135KM 99kW [l/100km]