Ocena kierowcy - Hyundai ix35 SUV

Rafal.S, 7 lat temu
Silnik 1.7 CRDi 115KM 85kW
Rok produkcji 2013
Hyundai ix35 SUV 1.7 CRDi 115KM 85kW 2010-2013 - Oceń swoje auto
Witam. Jestem drugim wlasicielem ixa. Pierwszy wlasiciel zrobil przez rok 10000, ja przez dwa lata 40000 ( mam daleko do pracy ) Samochod glownie uzytkowany na auostradzie zaznacze ze nie mieszkam w Polsce. Jezdze oszczednie i bezpiecznie ( nuda )
1.7 crdi. Silnik stworzony dla spokojnyh kierowcow. Szczegolnie przy tej masie samohodu. Jest tam jakas turbinka ktora mu pomaga przy starcie natomiast poznalem znaczenie slowa "turbo dziura".Nie ma jednak problemow z wyprzedzaniem maruderow. Silnik procz tego ze dosc glosno klekocze to jeszcze lekko "swiszczy" , nawet na postoju. Osluchalem chyba wszystkie kia i hyundai z tymi silnikami w okolicy i cos mi sie wydaje ze tak poprostu ma byc.
Mialem kilka samochodow w zyciu , fordy, toyote i zdecydowanie najgorsze wrazenia mam z hyundaia. Moze nie ma problemu ze znalezieniem biegu jak w starych ikarusach ale z jedynki na dwojke trzeba dokladnie najpierw wejsc na jalowy a potem na dwa bo inaczej jak po gruzie. Zaleta to krotki drazek dzwigni zmiany biegow.
Super. Mimo swojej masy , polozenia srodka ciezkosci ble ble ble odziwo samochod prowadzi sie pewnie. Do tego opony 225 60 17 pomagaja wytlumic wiekszosc dziur.
Zycie ulatwia mi kamera cofania bez niej byloby gorzej , tylna szyba dosc wysoko umiejscowiona. Gdyby co lusterka sa dosc pokaznych rozmiarow. Siedzi sie raczej wysoko wiec nie ma co narzekac.
Schowek "glowny" bardzo maly bez oswietlenia, Wlacznik ogrzewania tylnej szyby ma pasazer przy nodze ( dosc daleko ) . Jeszcze glupsze ma miejsce przycisk START/STOP ! Przy dluzszych nogach kierowcy istnieje obawa ze kolanem wylaczysz sobie silnik podczas jazdy.
W zimie szyby odparowuja sie w przyzwoitym czasie. Ciepelko zaczyna sie robic w samochodzi po okolo hmmmm 5 min. Klima dziala szybko i po ustawieniu trybu AUTO nie dostaje glupawy. Podgrzewane fotele tez potrzebuja kilku minut by zaczelo sie robic cieplo.
Moj wzrost 185 cm. Troszke moze brakuje miejsca na nogi , kolumna kierownicza dosc grubasna. Synek siedzac w foteliku na tylej kanapie za fotelem pasazera kopyta non stop opiera o fotel przedni, Produent chyba to przewidzial bo na szczescie tylna czesc fotela to platikowy panel ktory latwo sie myje. Podlokietnik wystarczajaco szeroki.
Samochod uzytkuje w kraju w ktorym duuuzzoooo pada, to tez asfatl jest mega gruboziarnisty chyba by lepiej odprowadzac wode.Odbija sie to na glosnosci w samochodzie. A moze dokladaja do tego dwa grosze moje opony. Napewno jest ciszej niz w Aurisie czy Focusie drugiej generacji.
Duzo jezdze wiec zmieniam olej 2 razy w roku mimo ze filtr DPF raczej nie ma problemow z wypalaniem, 80 procent czasu spedzam na autostradzie. Poza tym jest na gwarancji wiec jeszcze niczego nie placilem. Serwisowany w salonie, cen nie znam.
Kiedys hyundaia za darmo bym nie wzial. Ale koreanczycy sie nauczyli robic samochody, zreszta tak jak smartphony, telewizory i bog wie co jeszcze. Podobno szybciej traci na wartosci niz blizniacza Kia sportage. Stopniowo platiki zaczynaja zgrzytac na dziurach, cos tam brzeczy pod szyber dachem. Nie jest to niemiecka technologia wykonania.
Narazie jak to mowia "tylko tankowac". Aha wymienili mi kamere cofania bo zgubila ostrosc, dostala sie woda. Moze zalatwilem ja sam karcherem.
Absolutnie zadnych problemow.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.7 CRDi 115KM 85kW [l/100km]