Ocena kierowcy - Hyundai Kona I Crossover

Grzesiek, 5 lat temu
Silnik 1.6 T-GDI 177KM 130kW
Rok produkcji 2018
Hyundai Kona I Crossover 1.6 T-GDI 177KM 130kW 2017-2020 - Oceń swoje auto
Auto smok, co by nie robić 10l łyknie niezależnie od stylu jazdy. Jest to auto do zabawy w okolicach miasta. Na długie trasy niewygodny, głośny i paliwożerny. W mieście na krótkie trasy od świateł do świateł da dużą przyjemność. Sam drugi raz bym nie kupił choć to ładne miejskie autko.
Polecam
Lubi na tempomacie na wzniesieniach zrzucić biegi o 2 stopnie w dół, trochę przy tym szarpiąc, hałasując i denerwując kierowcę.
Nie urywa ale też nie kaleczy.
Kolor super ale bez ocynku, zobaczymy co będzie po kilku latach z solą.
Trochę szyba tylna jest mała
Wyświetlacz HUD jest tak skonstruowany, że osoba wyższa pow. 180 cm musi wyregulować wysokość fotela najniżej aby cokolwiek w nim zobaczył. Prawe kolano haczy o tunel środkowy. Nieregulowany podłokietnik jest w dzisiejszych czasach dramatem.
wentylatory trochę zbyt głośne jak dla mnie
Przestrzeni jak na takie autko jest wystarczająca bez wodotrysków.
W mojej ocenie jak na tę cenę powinno być zdecydowanie lepiej. Już powyżej 100 robi się znaczny szum a później jest tylko coraz gorzej.
Tankowanie do tego auta to mała fortuna
Brakuje mi niektórych opcji z samochodów klasy wyższej, Wersja Premium jest wg mnie 'taka se'. Bo po co komu system automatycznego hamowania przed przeszkodą jak się włącza zdecydowanie zbyt szybko, nie wiem też po co komukolwiek asystent pasa ruchu - jak się mogę tylko domyślić dla kierowców prawie zasypiających za kierownicą. Po co komuś asystent jazdy z górki jak to tylko hamuje! Nawet nie jest w stanie utrzymać prędkości. Trzeba dopłacić do systemu Krell w takim razie nawet nie chcę wiedzieć jak podstawowy zestaw gra, bo ten jest przeciętny.
na razie brak
na razie brak